Dlhý štart *DM - všetky verzie

Založil Peter Kotrčka, 05. 10. 2009, 21:46:08

Předchozí téma - Další téma

Peter Kotrčka

Zdravím Vás,
mám taký dlhodobý problém s Debianom. Už minimálne od verzie Sarge je to rovnaké. Akýkoľvek DM (WDM, GDM, ...) štartuje strašne dlho, cez 10 sekúnd. Pritom v iných distribúciách je štart napr. GDM otázkou sekundy, dvoch (P3@733 MHz, 512 MB RAM). Počas desiatich sekúnd sa nič s diskom nedeje, potom sa rozbehne a vyzerá to tak, ako keby samotné GDM (alebo iný DM) štartoval až po tejto dobe (behom napr. sekundy nabehne pozadie a okienko za meno/heslo). Pokiaľ v GDM nastavím automatické prihlasovanie, tak je to rovnaké, GNOME začne štartovať až po tých zhruba 10 sekundách (objaví sa splash) - to by teda mohlo vylučovať GDM (zvlášť preto, že to robia aj iné DM), ale nemusí.

Zaujímavosťou Debianu je tiež to, že pozadie a ikonky v GNOME sa objavujú tiež dosť pozde, keď už je panel načítaný. Toto by ma až tak netrápilo, nakoľko s GNOME už vtedy viem pracovať. Ale zdá sa mi, že načítanie pozadia a ikoniek trvá podobnú dobu (od načítania panelu), ako štart DM. Inak je práca so systémom OK, diskom to nebude (počas tých 10 sek. pri GDM aj tak nič nerobí).

Ak má niekto nejaký nápad, sem s ním, bohato sa odmením :-D

Jakub Lucký

zkuste věci jako:

readhead, prelink, profilování startu apod...
Developers, developers, developers, developers, developers!

Erich Stark

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Peter Kotrčka

erino72: a čo s ním? ostatné distribúcie naštartujú X+GDM do 5 sekúnd. v Debiane naštartuje X za dve sekundy, 10 sekúnd sa nič nedeje a podom za 1-2 sekundy (nemeral som to so stopkami) naštartuje GDM.

Jakub Lucký

Obecně bych hledal věc, které se říká úzké hrdlo...

Ještě bych zkusil na různých distribucích pustit bootchart a zkusit ho porovnat...
Developers, developers, developers, developers, developers!