Predstavenie

Založil asfethan, 09. 06. 2009, 16:20:58

Předchozí téma - Další téma

asfethan

Zdravím,

Moje meno je Jaroslav Petráš a mám 21 rokov, pochádzam zo Slovenskej republiky, konkrétnejšie z Banskobystrického kraja.
Medzi moje záľuby patrí šport, výpočtová technika, autá, hudba a udržiavanie medziľudských vzťahov. Som zamestnanec (teda neštudujem). Moje najvyššie ukončené vzdelanie je stredoškolské.

Čo sa týka OS Debian GNU/Linux, používam na laptope zloženie z unstable/experimental (každý upgrade je na experimental). Nepoužívam contrib, ani non-free, mám len jediný balík - unrar. Používam Xmonad ako WM, unicode-rxvt ako emulátor terminálu, dzen2 na stavové lišty s informáciami, viaceré inštancie conky bez podpory X ktore pumpujú info cez rúry do dzenu, stalonetray ako tray pre dockable apps, mpd ako prehrávač mojej kolekcie hudby (hlavne metal vo formáte FLAC, dnb iba mp3, žial), gajim pre IM komunikáciu a claws-mail asi podrobnejšie popisovať nemusím. Tento príspevok píšem z Minefieldu vo verzii 3.6a1pre (NB).

Screenshot prostredia: http://img26.imageshack.us/i/churchscreen.png/

Na serveroch ktoré spravujem používam výlučne najnovšiu stable vetvu.

Toľko o mne. A čo vy?

Petr Slunský

... asi se nikdo nechce představovat.   :-X
Debian

asfethan

Citace od: Spox kdy 20. 06. 2009, 00:05:03
... asi se nikdo nechce představovat.   :-X

nj, uz som sa s tym aj zmieril :)))

Erich Stark

No dobre teda presvedčil si ma :)

Volám sa Erich Stark , tiež som Slovak a som z Trnavskeho kraja. Rád chodím na ryby, hram sa na pocitaci (hranie myslim s linuxom :) ), a obcas si chodím s kamošmi aj futbal zahrat. Studujem na strednej odbornej skole v Trnave ako Mechanik PC sieti a dufam ze to nebude posledne vzdelanie ktore ukoncim :).

Mam tri počítače, na noteboku pouzivam Windows 7 RC  ::) , Debian lenny KDE3 a Kubuntu Jaunty (Win asi pojde prec, dufam ze uz ho nebudem potrebovat kvoli skole, strasne srotuje disk). Na pocitaci mam zatial len debian lenny kde 3.5.10.. Na mensom serveri je debian lenny netinstall a ubuntu jaunty server.
Na prehravanie hudby najradsej pouzivam JuK, na video mplayer popripade vlc, a na obrazky gwenview. Pre IM mam najradsej kopete (len v kde4) ak nemam kde4 tak sa uspokojim aj s PSI.

A desktop ukazem tiez (skoro ziadne upravy ;) )

http://tinypic.com/view.php?pic=alrswi&s=5

Dufam ze sa pridaju aj dalsi :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

eXt_r33m

oki oki, ale len v kratkosti :D

Som Ján Spišiak z Bratislavy. Chodím na Gympel Grosslingová do prvého ročníka, mám 15 rokov, bývam s rodičmi a súrodencami (som najmladší), brat studuje na matfyze inf, druhy ide na oxford na matiku. Rád sa hrám hry, aj hrám s compom (nejaký problém či upgrade sa vždy nájde :D), športujem - hrám Frisbee, v škole ma bavia len vedecké predmety, pojdem urcite na vysku len neviem aku :). Doma máme zopár kompov, vsade nejake to ubuntu, a mrkvosoft bez netu samozrejme a ja mam aj debian Lenny so zopár balíčkami z unstable :D, otec má na notebooku OpenSUSE, na usb nejaký knopix. V programoch nie som vyberavy-co ide to je fajn :D desktop ukazem neskor....
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

Radek

No, když tady vzniknul speciální představovací thread :) tak tedy: Jistý Radvan Hájek, vystudoval MFF, teoretickou fyziku. Pravověrný uživatel OS/2 po dlouhou dobu (v současnosti také, samozřejmě). Rád se něco přiučí když může, tak třeba Debian Linux. Hraje šachy, RPG hry, čte, tak trochu programuje (pod OS/2, pod Debianem snad někdy). Na widle má idiosynkrasii.

MartenP

Mé jméno je Martin Plaček, ale nikdo (až na pár výjimek) mi neřekne jinak než Márten.

K Linuxu jsem se dostal asi před dvěma a něco roky. Byla to láska na první pohled. Začínal jsem s Ubuntu, ale po zamilování se do jednoho nejmenovaného prostředí jsem přesedlal na Xubuntu. Poté jsem nějaký čas provozoval Sida, ale díky poněkud neřízeným aktualizacím (ani nevím, co jsem vlastně čekal :) ) jsem se zase vrátil ke Xubuntu. Moje věčné hledání ideálního systému již snad skončilo u starého známého Debiana. Od Xubuntu jsem odešel kvůli nevyhovujícímu vývojovému cyklu, přístupu k ladění bugů (plně stabilní systém je základem každého pracovního počítače) a v neposlední řadě kvůli ne úplně dobře fungujícímu softwaru Mathematica.

Nyní používám Debian Squeeze (2.6.30, XFCE, XFS, 700 balíků).