Office na debiane

Založil Erich Stark, 12. 02. 2009, 19:22:31

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

uz ste skusali office od microsoftu na debiane? docela by ma to zaujimalo pretoze by som chcel niektore aplikacie z officu rozbehnut a potom aj microsoft visio pretoze dost podobnych aplikacii budeme pouzivat teraz na praxi a nerad by som len kvoli tomu zapinal windows :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Z techto programu mam zkusenost akorat s MS Project 2003 a po uprave registru, instalaci fontu atd se s tim dalo pracovat, i kdyz to dost padalo a ne vsechny funkce sly 100%. Preci jen nativni aplikace je lepsi nez emulovana, ale zase funkcne to zatim srovnani s obdobou na Linuxu nesnese.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

hasty

visio>dia
ms-office>cez CrossOver Linux mi office2003 siel celkom slusne, cez wine som to neskusal.

WindAmel

Hm a nebylo by lepší zkusit Open Office 3? Sice jsem je nezkoušel na Debianu (jen na Ubuntu) a v oficiálních repozitářích nejsou (= nenašel jsem je v nich), ale právě od verze 3 mě přijde, že jsou již schopny nahradit MS Office - u mě k tomu tak vlastně je, MSO od té doby nepoužívám a nepotřebuji. A nestěžuju si. Teda pokud v MSO není nějaká funkce, kterou OO3 nemá... Pak bych - pokud máš silnější PC - doporučil Virtual Box. Přeci jen se vyhneš problémům s pády apod.

Jakub Lucký

O ekvivalentních programech:

http://proc.linux.cz/ekvivalenty.html


Jinak OpenOffice je schopen MS Office plně zastoupit (za Outlook budete tedy muset použít Evolution nebo Thunderbird)
Developers, developers, developers, developers, developers!

WindAmel

Citace od: Jakub Lucký kdy 24. 06. 2009, 21:02:05
Jinak OpenOffice je schopen MS Office plně zastoupit (za Outlook budete tedy muset použít Evolution nebo Thunderbird)

S tím sice souhlasím, ale jen u verze 3. Pochopitelně nemám přesně napozorované, jaké rozdíly jsou mezi OO2 na Windows a Linux, ale když jsem na Windows chtěl MS Office nahradit za OOffice (tehdy 3 neexistovala) a velice rychle jsem přeběhl zpět; chybělo mě tam hodně věcí a ledasco nefungovalo. S potěšením jsem uvítal 3ku a již nic jiného nepoužívám ^~. Problém je v tom, že 3ka se ještě neobjevila v depozitářích - aspoň co vím.

Erich Stark

Citace od: Laethnes kdy 25. 06. 2009, 18:14:05
Citace od: Jakub Lucký kdy 24. 06. 2009, 21:02:05
Jinak OpenOffice je schopen MS Office plně zastoupit (za Outlook budete tedy muset použít Evolution nebo Thunderbird)

S tím sice souhlasím, ale jen u verze 3. Pochopitelně nemám přesně napozorované, jaké rozdíly jsou mezi OO2 na Windows a Linux, ale když jsem na Windows chtěl MS Office nahradit za OOffice (tehdy 3 neexistovala) a velice rychle jsem přeběhl zpět; chybělo mě tam hodně věcí a ledasco nefungovalo. S potěšením jsem uvítal 3ku a již nic jiného nepoužívám ^~. Problém je v tom, že 3ka se ještě neobjevila v depozitářích - aspoň co vím.

Hadam nebudem cakat kym sa tam objavi :)
Odinstaloval som stary 2.4 OO zo vsetkym, stiahol deb balik z ofc stranky a nainstaloval, popripade to mozes nainstalovat z unstable, mal som aj odtial a siel spokojne  8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Jakub Lucký

Skoro lepší doinstalovat z testingu...

Ale to jsou lemra, že nedali OO.o 3 do Lennyho
Developers, developers, developers, developers, developers!

orvaldi