Debian JAVA a prostředí BlueJ

Založil elwa, 07. 06. 2009, 12:50:46

Předchozí téma - Další téma

elwa

Asi před měsícem jsem si koupil velmi zajímavou knihu Myslíme objektově v jazyku Java (druhé vydání)- od Rudolfa Pecinovského kterou vydává nakladatelství GRADA. Celá kniha vysvětluje metodu objektového programování v jazyce Java pomocí praktických příkladů v prostředí BlueJ (http://www.bluej.org/). Bohužel hned první příklad knihy 01_Tvary my pod Debianem nechodí i když pod Windows příklady chodí. Příklad se v Debianu do prostředí načte, zkompiluje se také v pořádku ale při provedení jakékoliv další akce z místní nabídky se už neprovede nic. Prostředí po této akci jakoby něco dělalo, ale neudělá už nic. Mám nainstalované balíky - sun-java6-bin, sun-java6-jdk, sun-java6-jre, sun-java6-plugin (používá se ve FireFoxu - bez problemů funguje) a BlueJ jsem zkoušel verze 2.2.1, 2.2.3 a 2.5.0. Přitom příklady které jsou přiložené přímo v prostředí BlueJ podobného typu bez problému fungují. Příklady ke knize se dají stáhnout na adrese (http://knihy.pecinovsky.cz/mojj/index.html). Možná dělám nějakou začátečnickou chybu.

Chtěl bych se proto zeptat jestli je někdo komu příklady pod Debianem fungují a co bych mohl dělat špatně. Autor knihy se zaměřuje spíše na práci pod operačním systémem Windows (jiné) takže my není prozatím schopen poradit kde bych mohl dělat chybu.


borek

Takhle se to těžko odhaduje. Zkus napsat chyby, které to vypisuje.
Pan Pecinovský rád používá v ukázkových příkladech češtinu s diakritikou, zkus se podívat jestli není problém s kódováním. Nebo přidej odkaz na ty příklady.

borek

Už jsem si všimnul těch zdrojáků, to by asi mělo být v pořádku. Na té stránce cos poslal je ke stažení BlueJ pro linux, k bych to skusil tak. Možná ti chybí nějaký důležitý plugin.

elwa

#3
Už vím proč my to nefungovalo. Byla to moje chyba. Omylem jsme dával otevřít soubor bluej-250.jar pomocí Otevřít s "OpenJDK Java 6 Runtime" a ne pomocí "Sun Java 6 Runtime" (kterou jsem asi omylem také nainstaloval). Jako Java Host se potom přiřadila cesta "/usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre" místo cesty "/usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.12/jre" a s tou to nefunguje i když by asi také mělo.

Díky všem za spolupraci.