Hlavní nabídka

lirc

Založil Sonic X, 10. 01. 2013, 21:47:53

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Zdravím snažím se zprovoznit lirc dle tohoto návodu http://www.abclinuxu.cz/blog/origami/2005/12/lirc-snadno-a-rychle nicméně skončí to ihned jakmile pouštím script configure. Hodí to:
root@PC:/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0# ./configure
dialog not found!
Please read the documentation!!!
root@PC:/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0#


Lirc je sice v repo debianu, ale netuším jak ho nakonfigurovat pro můj homemade IR přijímač v sériovým portu.

Debian 6.0.5 Squeeze
Linux 3.0.57

Roman Horník

Ehm...
dialog not found!
Please read the documentation!!!

  • Dialog (program): # aptitude install dialog
  • Máš si přečíst dokumentaci, kde jistě budou vypsány další potřebný balíky (často blablabla-dev nebo libblablabla-dev)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Všechno by bylo jednodušší, když bych tušil že dialog je program. V dokumentaci jsem se nic o programu dialog nedočetl. Neboj se, nejsem tak tupej abych do ni nenáhledl, když mi to napíšou. Dík :-)

Roman Horník

A navíc je to zajímavej program, něco jako Zenity v rouše ncurses, ale to už jistě víš :)
Já to takhle píšu jenom pro jistotu, neznám totiž členy fóra natolik důkladně, abych si mohl dovolit pro každýho zvlášť ušít otázky a odpovědi na míru podle jeho znalostí a dovedností, aby dostával reakce pouze s relevantním obsahem. Radši automaticky předpokládám, že adresát výše zmíněných vlastností nemá dostatek, než abych mu odpovídal jako geek, a z dotazu naprostýho laika, jak flashnout BIOS, nebyl scénář pro telenovelu se špatným koncem, neboť by mu po měsíci ruply nervy a udělal si to po svým.

A jen taková malá otázka na konec- už dálkově ovládáš?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

#4
Nuže chápu to, měl by sis pořídit křišťálovou kouli. Ulehčila by ti práci. ;D Nicméně nepracuji v terminálu tolik aby mě napadlo program jako je třeba dialog hledat. Ale snažím se do terminálu proniknout, sice pomalu a někdy nejistě, ale přeci jen...

Teď k lirc po instalaci dialogu už nastavení bylo v pohodě. Bohužel použití příkazu make je už horší. Vždycky to vypíše:
sonic@PC:~/Programy - make install/lirc-0.9.0$ make
make  all-recursive
make[1]: Entering directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0'
Making all in drivers
make[2]: Entering directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers'
Making all in lirc_dev
make[3]: Entering directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers/lirc_dev'
cp ./../lirc_dev/Module*.symvers .
cp: nelze získat informace o ,,./../lirc_dev/Module*.symvers": Adresář nebo soubor neexistuje
make[3]: [lirc_dev.o] Error 1 (ignored)
mv Makefile Makefile.automake
cp ./../Makefile.kernel Makefile
CPPFLAGS="" CFLAGS="" LDFLAGS="" \
make -C /lib/modules/3.0.57-6/build/ SUBDIRS=/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers/lirc_dev modules \
KBUILD_VERBOSE=1
make[4]: Entering directory `/usr/src/linux-3.0.57'
test -e include/generated/autoconf.h -a -e include/config/auto.conf || ( \
echo; \
echo "  ERROR: Kernel configuration is invalid."; \
echo "         include/generated/autoconf.h or include/config/auto.conf are missing.";\
echo "         Run 'make oldconfig && make prepare' on kernel src to fix it."; \
echo; \
/bin/false)
make[4]: *** No rule to make target `make'.  Stop.
make[4]: Leaving directory `/usr/src/linux-3.0.57'
make[3]: *** [lirc_dev.o] Error 2
make[3]: Leaving directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers/lirc_dev'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0'
make: *** [all] Error 2
sonic@PC:~/Programy - make install/lirc-0.9.0$


V adresáři /home/sonic/Programy - make install/lirc-0.9.0/drivers/lirc_dev se domnívám že by měl být soubor Module, není tam, nevím zda ho tvoří právě make a nebo se tvoří už při kompilaci při tom nastavení. Pak je tam hláška ERROR: Kernel configuration is invalid. myslel jsem, že se jedná od drobnou chybičku nastavení jádra při kompilaci, ale úplně stejnou chybu mi to hodí na původním jádru. Pak je tam napsáno: Run 'make oldconfig && make prepare' on kernel src to fix it. Moc dobře tuhle frázi nechápu. Myslel jsem, že adresáře v /usr/src/ nejsou funkční, že jsou jen jaksi "odložené" a systém s nimi nepracuje, evidentně je to jinak. Díky za rady

Jiná věc, nejdřív promiň, že sem míchám něco jinýho. Ale pokud provedu instalaci přímo z repo tak se vše nainstaluje bez chyby. Pak zadám příkazy:
setserial /dev/ttyS0 uart none
modprobe lirc_dev
modprobe lirc_serial
mode2 -d /dev/lirc0

Ale když zmáčknu DO tak se nic neděje, blbý je, že nevím zda je seriák funkční a ani zda je funkční ten homemade přijímač.

kubik

Co ti vypíše příkaz:
ls -l /dev/input/by-id
Pokud tam vidíš ten svůj přijímač, tak bude chyba asi v konfiguraci nebo ovládací krabičce.

Sonic X

Zařízení, jsem demontoval. Vypadá, že nefunguje. Musím objednat nový přijímací modul. Pak na tom začnu zas dělat. Zatím díky.