Instalacia grafiky Intel Graphics Chip 4500MHD a wifi Intel 5100ABG

Založil framfield, 07. 04. 2009, 22:49:59

Předchozí téma - Další téma

framfield

ahojte,

chcel by som si vyskusat Debian, ale po zavedeni live cd mi nefungovala grafika (iba vesa) a wifi karta. Neviete mi niekto poradit navod ako mam tieto dve veci rozbehat? Mam laptop Toshiba Portege M800 s hardware uvedenom v predmete temy.
Nie som odbornik, skor iba bezny uzivatel, ktory doteraz pouzival ubuntu a vyskusal si aj fedoru, takze by som potreboval dost lopaticky navod. Dakujem za rady a tipy.

Erbureth

S grafikou vám bohužel neporadím, ale wifi karty intel řady 5* jsou podporovány až v jádrech 2.6.27 a vyšších, tedy po instalaci systému si stáhněte z unstable repozitáře jádro 2.6.29, případně si můžete zkompilovat vlastní vanilku z kernel.org Nezapomeňte nainstalovat balík firmware-iwlwifi.
Debian Squeeze AMD64, 2.6.27, KDE 4.2.2 @ HP Compaq 6830s
Debian Squeeze, 2.6.26, KDE 4.2.2 @ AthlonXP 2000+, 512 MB, Radeon 9000 128 MB

Whatever happened, happened, and could not had happened any other way.

Miko10

Tiez odporucam koli wifine prejst na novsie jadro, je s tym menej problemov.

Co sa tyka grafiky. Tuto grafiku mam aj ja a funguje dobre hned po instalacii. Akorat mam problem s compizom, ze mi nezobrazuje ramy okien :(

Erich Stark

Citace od: Miko10 kdy 28. 05. 2009, 15:15:58
Tiez odporucam koli wifine prejst na novsie jadro, je s tym menej problemov.

Co sa tyka grafiky. Tuto grafiku mam aj ja a funguje dobre hned po instalacii. Akorat mam problem s compizom, ze mi nezobrazuje ramy okien :(

Ramy okien netreba nastavit v emeralde? Podla prislusnej temy ktoru mas nainstalovanu?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Erich Stark

Citace od: framfield kdy 07. 04. 2009, 22:49:59
ahojte,

chcel by som si vyskusat Debian, ale po zavedeni live cd mi nefungovala grafika (iba vesa) a wifi karta. Neviete mi niekto poradit navod ako mam tieto dve veci rozbehat? Mam laptop Toshiba Portege M800 s hardware uvedenom v predmete temy.
Nie som odbornik, skor iba bezny uzivatel, ktory doteraz pouzival ubuntu a vyskusal si aj fedoru, takze by som potreboval dost lopaticky navod. Dakujem za rady a tipy.

Jak hovoril kolega grafika by mala ist a wifi mam rovnaku, tu som pisal navod:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,229.0.html

Enjoy  8)


EDIT: prave ma napadlo ze ked mas mesa tak to nemas vlastne intel ovladace, skus doinstalovat balik

aptitude install xserver-xorg-video-intel

A myslim si ze bude potreba zmenit aj v xorg.conf driver z "mesa" na "intel" ale neni som si isty pretoze intel nemam, tak si pre istotu zalohuj xorg.conf aby si v pripade nespustenia X mohol dat stary config ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Miko10

Citace od: Erino72 kdy 30. 05. 2009, 20:20:32
Ramy okien netreba nastavit v emeralde? Podla prislusnej temy ktoru mas nainstalovanu?

V Emeralde? Vsak emerald ani v repozitari nemam...

Miko10

No tak som ramy okien vyriesil, trebalo v compize zapnut dekoracie okien. Problem mam teraz ale s tym, ze sa mi oknami neda hybat, ani sa nedaju zvascit/zmensit  :'(

Erich Stark

Citace od: Miko10 kdy 04. 06. 2009, 10:42:03
No tak som ramy okien vyriesil, trebalo v compize zapnut dekoracie okien. Problem mam teraz ale s tym, ze sa mi oknami neda hybat, ani sa nedaju zvascit/zmensit  :'(

Neni v compize resp compiz manager (cssm) nejaky plugin na resize?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Miko10

Akorat som nasiel, nemal som doinstalovane pluginy :D. Treba ich doinstalit a popovolovat.