Debian Stretch, Iceweasel: Nepřehrává videa na Prima Play (přesunuto)

Založil Enigma, 09. 03. 2016, 20:03:42

Předchozí téma - Další téma

Enigma

Archiv ČT, TV Nova nebo YouTube normálně jdou. Jenže Prima Play ne, místo spouštění videa se ukáže hláška
CitaceVideo nemohlo být načteno, buď kvůli chybě serveru nebo sítě nebo proto, že daný formát není podporován.
a nazdar bazar.
Prozatím řeším restartem do Windows, tam to funguje.
Běží to na nějakém exotickém kodeku nebo jsou diskriminováni uživatelé se starší verzí Flashe?

Roman Horník

#1
Obávám se, že se budeš muset obrátit na Primu, kontaktní formulář je vpravo pod oknem přehrávače. Mně to taky nejde (krom živýho vysílání, ale to nepotřebuju, mám DVB-T kartu). A rovnou si rejpni do jejich neschopnosti používat HTML5 video :D

P. S.: Tohle patří do Všeobecný podpory, ne mezi Tipy, triky, návody.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Nemas v prohlizeci nejakou formu adblocku, zakazany javascript, atd.? -> vyzkousej http://play.iprima.cz/test-kompatibility
Pro prehravani neni potreba mit "funkcni" cookies a geolocation.

Ale zaroven je potreba mit aktualizovany flashplayer ("posledni" verzi) - pouzivam balik flashplayer-mozilla z deb-multimedia.org ve verzi 11.2.202.569. Pokud vyjde nejaka aktualizace tak na play.iprima.cz videa/streamy nejdou prehrat (video se nenacte - ale nepise to zadnou hlasku, jen se nenacte).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Roman Horník

Já to zkoušel jak s vypnutým ABP, tak s doinstalovaným flashem (flashplugin-nonfree). Stejně jsem to nerozhejbal.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Uz od dob Whezzyho, ale castokrat to zmenili.

Mam 32bit Debian Jessie, Iceweasel 38.7.0, flashplayer-mozilla 11.2.202.569, Adblock plus (pro domenu play.iprima.cz "vypnuty"), noscript a ghostery.
Ghostery je vsude aktivni (blokuje vsechno) a noscript mam defaultne nastaven na blokovani vseho s vyjimkama (v tomhle pripade je docasna vyjimka pro: iprima.cz, ajaxgoogleapis.com, cra.cz. Tyto 3 musej byt povoleny aby se nacetl prehravac a hralo to. Pro co nejsou docasny vyjimky, to je v untrusted.).

Prece nebudu kupovat televizu kvuli tem !@#$%^&*` co poustej a platit za to poplatky :o
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Roman Horník

No tak já to sosám anténou z cca 80km vzduchem vzdálenýho Žižkova PCI TV kartou (jinou možnost nemám, všude kolem jsou kopce, naštěstí mám směrem na Prahu dolík mezi kopcema), takže toho chytám dost.
Každopádně i přesto, že máme podobnou konfiguraci, rozchodit to nemůžu.

Jo a mimochodem - netěš se na Iceweasel 45.0. Nebude, bude Firefox. Po 10 letech.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Citace od: Roman Horník kdy 11. 03. 2016, 20:13:08
Jo a mimochodem - netěš se na Iceweasel 45.0. Nebude, bude Firefox. Po 10 letech.
Už jsem to dnes četl na rootu, je to svym zpusobem škoda, na Iceweasel jsem si zvykl jmeno s ikonama Firefoxu mi nechybi.
No tak alespon me nebudou na mailu prudit listou ze mam nepodporovany zastaraly prohlizec :D (protoze detekce nazvu se neshoduje s jejich omezenou znalosti)
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG