Vaše plocha

Založil Visterius, 24. 11. 2009, 22:41:43

Předchozí téma - Další téma

Visterius

Pro oživení zakládám téma na pracovní plochy uživatelů. Spousta z vás podobné téma viděla na ubuntu fóru, kde je to teď tuším hned po Vtipech druhý nejaktivnější thread :). Nechť to tu slouží jako užitečná studnice nápadů.

Tož, má aktuální plocha:



// kubuntu 9.10, KDE 4.4 beta 1 (cekam, az se dostane do repozitaru debianu :))

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Visterius

#1
wow. nove kde pouziva novy engine na dekoraci oken, jdou s tim delat fakt silene veci :)



(nepouzivam to, ale jako technical preview je to dobre.)

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

MartenP

Nevypadá to špatně. Na KDE a GNOME mi ale vadí přílišná humpoláckost a nabubřelost. Já raději něco o trochu jednoduššího. Kolik zabere nové KDE v RAM?

Ota Trkola

#3
Můj skromný desktop Debian Squeeze/Sid/Experimental s Gnome, nepotrpím si na efekty a mám rád co nejméně ikon na ploše.


Ota Trkola

Ohledně systémových nároků po startu - Na jednom desktopu (novějším) mám po startu 150 MB (fglrx driver) a na starším 80 MB (svobodný nv driver). Takže nabubřelost a Gnome u mě nee. Nejde to porovnávat s Ubuntu..

johnnycage

Prikladam moj jednoduchy GNOME desktop :) Tiez mam rad co najmenej efektov a co najmenej veci na ploche :)

http://imgupload.sk/images/mha322f4dlernsorhuoy.png
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Roman Horník

Krom semitransparentních panelů žádný efekty nepoužívám, nemám Compiz, nemám Čonku, nemám desklety, pouze plochu a na ní ikony s rozdělanou prací.

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

airlive

Romane na tvojí ploše se mi nejvíc líbí ta složka pod sl.Home,ta je úplně kouzelná. :D

Roman Horník

Citace od: airlive kdy 24. 12. 2009, 17:55:32
Romane na tvojí ploše se mi nejvíc líbí ta složka pod sl.Home,ta je úplně kouzelná. :D
Díky! Mno, po pravdě- na ploše jsem měl desítky ikon, tak jsem je prozatímně uklidil, neboť by přes ně nebylo vidět ani na zdravušku :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz


johnnycage

Citace od: airlive kdy 25. 12. 2009, 10:01:32
moje plocha
http://88.86.113.83/jpeg/610_sn_mek2.png

Pekna plocha. Najviac ma vsak zaujala ta Sonata Arctica, co ti tam hra :)
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Ota Trkola

Brrr, já vím proč nepoužívám KDE... ;D

airlive

#12
Citace od: otas.pe kdy 25. 12. 2009, 16:46:57
Brrr, já vím proč nepoužívám KDE... ;D

Torvalds: 'Use KDE'
Without tip-toeing around the matter, Linus Torvalds made his preference in the GNOME vs. KDE matter quite clear on the GNOME-usability list: "I personally just encourage people to switch to KDE. This 'users are idiots, and are confused by functionality' mentality of Gnome is a disease. If you think your users are idiots, only idiots will use it. I don't use Gnome, because in striving to be simple, it has long since reached the point where it simply doesn't do what I need it to do. Please, just tell people to use KDE." Also, "Gnome seems to be developed by interface nazis, where consistently the excuse for not doing something is not 'it's too complicated to do', but 'it would confuse users'."

Neřeším kdo jaké rozhraní používá,je to každého svobodné rozhodnutí,tak jako používání Linuxu.
Neberu tenhle thread jako smeč na flejmování. ;)
Když jsem měl ještě Debian a není to tak dlouho měl jsem ho na Enlightenment-u a taky plná spokojenost.

Ota Trkola

Samozřejmě je to každého věc, jaký desktop používá. A je také dobře, že je na výběr více grafických prostředí. Nicméně furt je lepší říci brr, než že Gnome je prostředí pro idioty... :D

airlive

Ten kdo to řekl si to dovolit může ;)