Nouveau - špatné zobrazení písma v gnome shellu.

Založil Sonic X, 11. 01. 2014, 21:37:57

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Nejdřív musím pochválit ovladače nouveau, nainstaluji Wheezyho a ihned na mé archaické grafické kartě funguje HW akcelerace. Holt podpora ze strany nVidia je holt znát.. :-) Nicméně, úplně bezbolestné to taky není. V gnome shellu (ne že bych ho používal) se špatně zobrazují písmena. Ale jen v těch grafických texturách když vyjede nějaké menu atd. tak prostě pár písmen ve slově chybí. A pokud otevřu nějaký okno tak je tam modrá plocha a nic víc. Nevím zda jste se s tím někdo setkal? Kdyžtak to zkusím nafotit, protože screeny těžko pořídím..
Nicméně problémy mám i v XFCE i když nejsou tak patrné: Když otevřu emulátor terminálu tak mám jen černou plochu, funguje jen xterm. Ničeho jinýho jsem si zatím nevšiml. Nějaký nápad? Díky


AMD Athlon XP2800+
1GB RAM
nVidia GeForce MX/MX400 64MB
Debian "Wheezy"

Sonic X

Tak ačkoliv nouveau má velký potenciál, nepřišel jsem na to jak problém v nich řešit. Nainstaloval jsem tedy nesvobodné ovladače nvidia a problém se zobrazováním fontů zmizel. Nicméně zobrazování oken v gnome shellu stále nefunguje a jako bonus padá (sice to je jedno, protože na tomto hw je to pitomost a používám XFCE). Ten emulátor terminálu taky pořád zlobí, ale zbytek je cajk.