Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - elwa

#1
Už vím proč my to nefungovalo. Byla to moje chyba. Omylem jsme dával otevřít soubor bluej-250.jar pomocí Otevřít s "OpenJDK Java 6 Runtime" a ne pomocí "Sun Java 6 Runtime" (kterou jsem asi omylem také nainstaloval). Jako Java Host se potom přiřadila cesta "/usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre" místo cesty "/usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.12/jre" a s tou to nefunguje i když by asi také mělo.

Díky všem za spolupraci.
#2
Asi před měsícem jsem si koupil velmi zajímavou knihu Myslíme objektově v jazyku Java (druhé vydání)- od Rudolfa Pecinovského kterou vydává nakladatelství GRADA. Celá kniha vysvětluje metodu objektového programování v jazyce Java pomocí praktických příkladů v prostředí BlueJ (http://www.bluej.org/). Bohužel hned první příklad knihy 01_Tvary my pod Debianem nechodí i když pod Windows příklady chodí. Příklad se v Debianu do prostředí načte, zkompiluje se také v pořádku ale při provedení jakékoliv další akce z místní nabídky se už neprovede nic. Prostředí po této akci jakoby něco dělalo, ale neudělá už nic. Mám nainstalované balíky - sun-java6-bin, sun-java6-jdk, sun-java6-jre, sun-java6-plugin (používá se ve FireFoxu - bez problemů funguje) a BlueJ jsem zkoušel verze 2.2.1, 2.2.3 a 2.5.0. Přitom příklady které jsou přiložené přímo v prostředí BlueJ podobného typu bez problému fungují. Příklady ke knize se dají stáhnout na adrese (http://knihy.pecinovsky.cz/mojj/index.html). Možná dělám nějakou začátečnickou chybu.

Chtěl bych se proto zeptat jestli je někdo komu příklady pod Debianem fungují a co bych mohl dělat špatně. Autor knihy se zaměřuje spíše na práci pod operačním systémem Windows (jiné) takže my není prozatím schopen poradit kde bych mohl dělat chybu.

#3
Diky moc za nabidku, ja jsem ale spis samouk.
Kdyby si se ale stal maintainer baliku ng-spice (http://ngspice.sourceforge.net/)
nebo GhostView (http://pages.cs.wisc.edu/~ghost/) a povedlo se ti je protlacit do Debianu
tak byl bych moc rad.  :o

Nebo stacej dobry typy (jako ohledne vytvoreni CD), ja se urcite jeste ozvu az vyjde Lenny. :D
#4
Zajimavy, necham si to projit hlavou. Budu ale muset jeste zamakat na Cecku.
#5
Bezva to je ono diky  :D
#6
Podle me by distribuce mela byt vyvazena. Vy jste treba programator nebo bezny uzivatel takze vam usporadani baliku v distribuci plne postacuje a proto uvadite ze vam staci jenom to nejnutnejsi osvedcene. Jenze debian ma pres 18000 baliku. Plno znich je duplicitnich (desitky programu pro psani ala Word atd) a pritom nektere odbornejsi programi v nekterych vetvich chybeji. Pritom linux pouzivaji ve vetsine pripadu stredoskolaci a vysokoskolaci. Ja jsem treba Elektrotechnik. Distribuce obsahuje napr. baliky pro programovani AVR, PIC procesoru, ale NEOBSAHUJE program pro simulaci elektrotechnickych obvodu jako je NGSpice a pritom obsahuje program Easyspice ktery je pouze GUI pro spice. To teda vubec nechapu. Pritom obsahuje tri programy pro kresleni Elektrotechnickych obvodu Eagle, Geda, Kicad. Neobsahuje poradny CAD program a programy pro vypocty metodou konecnych prvku. Nebo pracuji s vektorovou grafikou a pouzivam kobinaci Eagle, GhostScriptView (pro konvertovani postscript souboru) a Inkscape. Ale program GhostScriptView v distribuci neni. Pritom obsahuje desitky programu pro bitmapovou grafiku.

Chtel bych se zeptat aby me nekdo poradil jaky je nejlepsi postup jak dostat do distribuce balik ktery chci a jestli se to nekomu uz podarilo (a jaky). To by me velice zajimalo.
#7
Za umisteni do spatne rubriky se omlouvam. Myslel jsem ze ty tipy a triky me nekdo rekne. Priste se polepsim  ::)
Mel jsem na mysli ale uplne neco jineho nez prikaz dpkg -i ;D.
Jde mi o to aby se CD se strukturou deb baliku umistenou v adresarich (stovky)
chovalo stejne jako jedno z CD z distribuce  ???. => To znamena jesli je nejaky specialni prikaz (skript), jestli je na CD nejaky databazovi soubor, jak se dela checksum ... a dalsi vychytavky.
#8
Ahoj

Mam spoustu .deb baliku a instalace jednoho po druhem je moc zdlouhava.
Chtěl bych se proto zeptat jestli by me nekdo mohl poradit jak vytvorit CD(DVD)
ktere pujde nacist do databaze balicku prikazem apt-cdrom add.
Proste aby se chovalo jako jedno CD z distribuce.

Diky moc Elwa.
#9
Jsem moc rad, že už někdo konečně vyslovil svuj nazor ohledne chybejicich vs. zastaralich baliku v Debianu. Ja osobne to povazuju za dost důležité téma (takova diskuze o tom jakou kdo pouziva vetev je urcite taky zajimava - ale spis konverzacni nez aby neco zlepsovala x resila  ???).

Bylo by zajimave např. udelat stranku na ktere by si kazdy mohl zadat jaky balik mu chyby a kde k nemu hledat zdrojove kody. Pro jednotlive programy by se potom hlasovalo a na zaklade hlasovani by se provedlo zarazeni do distribuce.

Stejne si ale myslim, že v Debianu chybejí spickove opensource (FreeBSD licence) CAD, Elektro a pro výpočty pomocí Metody Konečných prvků (jako Code_Aster, CalculiX...) programy. Coz je skoda. Takova vetem DebianScience by se hodila, neco jako DebianMultimedia. Urcite chybeji i dalsi sikovne programky z jineho smeru?
#10
Ahoj

Rozhodně si myslím, že Debian je nejlepší Linuxová distribuce jaká je. Hladní důvod je hlavně díky jeho balíčkovému systému. Díky tomu nemusím řešit žádné nudné a zdlouhavé kejkle se zavislostma coz je PLUS. MINUS je ale rozhodně to že v distribuci chybí velká spousta fantastických OPENSOURCE programu (např. XnView, GhostScriptView, NG_Spice program pro simulaci el. schemat), FreeCAD, BRL-CAD, CalculiX,OpenCascade a dalsi) a na netu taky nejsou. Přitom tyto balíčky se nacházejí ve verzi .rpm nebo .tbz. Rozhodne by to chtělo aby se tvurci Debianu podivali jake programy jsou treba ve FreeBSD.

Chtěl bych se proto v této diskusní kategorii zeptat všech jestli jim chybí některé balíčky v Debianu a jaké. Jěstli by mě mohl někdo poradit jak a co udělat aby se tyto balíčky do distribuce dostali. A samozřejmě další užitečné navrhy a rady. Zajimavá je služba u SuSE kde vytvářejí balíky podle přaní jednotlivých uživatelů.

Diky moc Elwa