podivné chování vypalovačky

Založil Jan Skořepa, 11. 12. 2010, 22:35:42

Předchozí téma - Další téma

Jan Skořepa

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Mám vypalovačku DVD (LG) a chová se divně. Když chci vypalovat něco na přepisovatelný disk (CD-RW, DVD+-RW), tak ho bez problémů smaže a vypálí to. Pokud chci ale vypalovat na nepřepisovatelný disk (CD-R, DVD+-R), tak vypalování neproběhne. Skončí to chybou. Zkoušel jsem vypalovat jak v Braseru, tak v K3b. Ale v žádném z nich se to nevypálí.

Nemáte prosím někdo radu, čím by to mohlo být a jak to vyřešit? Díky moc i za tipy.
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

ulo

A přes konzoli jsi to zkoušel, jestli to funguje? Např. přes growisofs z balíčku dvd+rw-tools.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Jan Skořepa

Přes příkazový řádek jsem to nezkoušel, zdá se mi to složité, radši to dělám přes GUI.
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

ulo

No to je sice pravda a taky to po vyzkoušení nemusíš už víckrát používat (mám podobný názor), ale aspoň se tím vyzkouší jestli je něco s vypalovačkou a ověří se tím, jestli není problém v GUI programech (mně např. v Lennym nechtělo Brasero mazat RW disky a tak jsem to dělal přes konzoli a šlo to nádherně - tudíž byl problém v Braseru a ne ve vypalovačce).

Pakliže se to DVD nevypálí ani přes konzoli, pak může něco být s vypalovačkou. Pak třeba zkusit upgrade firmwaru (např. odsud: http://www.diit.cz/databaze-rekorderu/dvd/index.html#LGE nebo zkusit jinou vypalovačku, pokud tu možnost máš.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Ota Trkola

Na tom, co povídá ulo by mohlo něco být. Sám jsem gui programy na vypalování opustil právě kvůli problémům a to například, že Brasero ignorovalo nastavenou rychlost vypalování, atd, atd.. Rozhodně by jsi to měl alespoň vyzkoušet.

Ota Trkola

#5
Ještě mě také napadlo, že by jsi mohl vyzkoušet Nero Linux 4. K dispozici je trial verze na vyzkoušení. Seriové číslo je k mání za 20 dolarů. Musím ovšem říci, že funguje bezvadně.