Re: Instalace Debianu bez zbytečných a nepotřebných aplikací (Gnome)

Založil Firzen, 14. 02. 2010, 17:29:44

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Ještě jsem vložil seznam základních zdrojů software pro jednotlivé větve Debianu + další doporučené balíky.

Ota Trkola

Update. Už to podle mě je značně chaotický. pokud se vám to taky tak zdá, tak to buďto zjednoduším, nebo rozdělím do více témat.

Jan Skořepa

DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Petr

Skvelej navod, ale bohuzel se mi vyskytl problem na laptopu. Vse probehlo spravne, ale pri nabihani systemu vidim posledni vetu o nouveau a black screen. Nikam se nedostanu a cely laptop to rozsere. Poradi nekdo? diky
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

nazir


l_o_g

Moc děkuji za návod! Povedlo se mi nahrát Sida a vše funguje skvěle jak švýcarský hodinky.
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Erich Stark

Zaujimalo by ma za kolko sekund nabootujes do prihlasovacej obrazovky s takto upravenym systemom, nemozem si pomoct, ale ked porovnam squeeze a ubuntu 10.04 tak ubuntu o dost rychlejsie nabootuje? aky je tam rozdiel?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Jaký je tam rozdíl nevím, protože nemám Ubuntu.. ;D

Ale je tady někde téma s bootovacím časem, tam možná najdeš odpověď. Nicméně já nelpím na tom, jestli systém bootuje 5 nebo 10 vteřin. Já takto instaluju kvůli něčemu jinému a to je napsané v prvním příspěvku.

Erich Stark

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Bohužel nezkoušel. Zkoušel jsem Gnome, Lxde a Xfce. Ale třeba se najde dobrovolník, který vytvoří návod pro minimal install KDE.

Erich Stark

Zaujimalo by ma este ci po takejto instalacii ti nainstaluje aj zvukovy server, resp ci ti pojde zvuk
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Pokud provedeš všechny kroky instlace, tak ti zvuk samozřejmě pojede. Tenhle postup jsem použil asi už 100x a funguje!  Pokud kdykoliv při instalaci nějakého PC přijdu na nějaký problém, ihned návod upravuju.

Petr Slunský

Citace od: Ota Trkola kdy 30. 09. 2010, 13:50:25
Bohužel nezkoušel. Zkoušel jsem Gnome, Lxde a Xfce. Ale třeba se najde dobrovolník, který vytvoří návod pro minimal install KDE.

Ahoj, tvůj návod je do značné míry naprosto univerzální. Takže bude fungovat i pro instalaci kde. Kdo KDE už někdy užil, tak asi tuší, že v krok instalace gnome-terminal gnome-core gdm

bude muset nahradit něčím jako
Citaceaptitude install kdebase kdm
a analogicky potom neinstalovat balíky pro gnome prostředí později v návodu.

Na závěr: návod je skvěle napsaný!
Debian

Erich Stark

Citace od: Petr Slunský kdy 30. 10. 2010, 10:10:45
Citace od: Ota Trkola kdy 30. 09. 2010, 13:50:25
Bohužel nezkoušel. Zkoušel jsem Gnome, Lxde a Xfce. Ale třeba se najde dobrovolník, který vytvoří návod pro minimal install KDE.

Ahoj, tvůj návod je do značné míry naprosto univerzální. Takže bude fungovat i pro instalaci kde. Kdo KDE už někdy užil, tak asi tuší, že v krok instalace gnome-terminal gnome-core gdm

bude muset nahradit něčím jako
Citaceaptitude install kdebase kdm
a analogicky potom neinstalovat balíky pro gnome prostředí později v návodu.

Na závěr: návod je skvěle napsaný!

Takto som to instaloval aj ja asi dva dni dozadu KDE ale blbne mi to cele vykreslovanie s moju NVIDIA grafiku, tak mam stare dobre gnome
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."