Údržba a optimalizace systému

Založil MartenP, 18. 11. 2009, 10:19:42

Předchozí téma - Další téma

yerry

Možno sa bude hodiť, je to na vlastné riziko, mám to odskúšané a funguje to veľmi dobre

Extrémne rýchle odstránenie nepotrebných konfigurákov po odinštalovaných a neexistujúcich programoch bez hľadania a klikania:

sudo dpkg --purge $(dpkg --list | grep ^rc | awk '{ print $2; }')
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Yontalcar

Citace od: yerry kdy 31. 12. 2009, 15:47:47
Možno sa bude hodiť, je to na vlastné riziko, mám to odskúšané a funguje to veľmi dobre

Extrémne rýchle odstránenie nepotrebných konfigurákov po odinštalovaných a neexistujúcich programoch bez hľadania a klikania:

sudo dpkg --purge $(dpkg --list | grep ^rc | awk '{ print $2; }')
nebo
# aptitude purge ~c
v grafickém módu aptitude lze zapnout filtrování (klávesa L) podle řetězce "~c"
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Rovano

#17
K dnešnímu dni mám v Squeeze /etc/init.d/rc pouze # Specify method used to enable concurrent init.d scripts.
# Valid options are 'none', 'startpar' and 'makefile'.

Proč neuvádí shell?

Yontalcar

Citace od: Rovano kdy 07. 06. 2010, 21:56:25
K dnešnímu dni mám v Squeeze /etc/init.d/rc pouze # Specify method used to enable concurrent init.d scripts.
# Valid options are 'none', 'startpar' and 'makefile'.

Proč neuvádí shell?
Citace od: sysvinit changelogsysvinit (2.86.ds1-62) unstable; urgency=low

...

  * Drop shell style concurrent booting, and make CONCURRENCY=shell
    behave like CONCURRENTY=startpar, as startpar concurrency now work
    properly.

-- Petter Reinholdtsen <pere@debian.org>  Tue, 23 Jun 2009 18:18:53 +0200
anyway...
Citace od: sysvinit changelogsysvinit (2.88dsf-5) unstable; urgency=low

  [ Petter Reinholdtsen ]
  * Make sure now obsolete startpar and shell concurrency setting
    work as aliases for makefile style concurrency (Closes: #581704).

-- Petter Reinholdtsen <pere@debian.org>  Sat, 15 May 2010 20:31:19 +0200
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Rovano

Díky. Sice nevím jestli to chápu správně to druhé... že makefile kombinuje shell a startpar? Nebo že startpar je nedoporučené a nejrychlejší?

Yontalcar

shell a startpar fungují, jako by tam bylo napsaný makefile
shell a startpar aktivují makefile
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Rovano


D.A.Tiger

Super navod. Fakt dik moc za nej.

Jen doplnim, ze jsem ten postup doplnil rekompilaci a reinstalaci nekterych balicku (vcetne xserver-xorg) pomoci apt-build (i na to je zde navod). Balicky jsem vybiral podle toho jak mi ten ktery softvare vyziral systemove zdroje (sledoval jsem to pomoci utilitky htop) a ty ktere pouzivam nejcasteji. Potom jsem jeste poradne probral sluzby, cron a anacron jsem vyhodil ze systemu a nahradil je fcronem ( ktery dela praci za oba).   

Zabralo to cele sice nejaky ten cas, ale vyplatilo se to vic jak drina s Zen kernelem Takze jeste jednou diky moc :)