Hlavní nabídka

Nouveau

Založil Petr, 29. 11. 2010, 22:04:49

Předchozí téma - Další téma

Petr

Ahoj,

doufam, ze mi poradite. Instalace debian squeeze probehne uplne v poradku, az pri nabihani systemu mi zcerna obrazovka a dal se nikam nedostanu. Proste nikam. Posledni co vidim je, nouveau. Muze mi nekdo rici, ci to byl napad to tam vlozit? Neni to problem jenom debianu, ale i treba opensuse. Mam grafiku v laptopu Geforce 330M GT. Rad bych uvital nejakou radu jak z toho ven.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

lime

Vyhodit nouveau

1. nabutovat v single rezime

2. vypnut nouveau

echo "blacklist nouveau">>/etc/modprobe.d/blacklist

inicializacia Ram disku

update-initramfs -u

reboot

3. nahodit ovladac Nvidie tu je link pre 32 bit pre tu Vasu kartu
http://www.nvidia.co.uk/object/linux-display-ia32-260.19.21-driver-uk.html

sh NVIDIA......

Snad som Vas trochu naviedol ;)

Petr

#2
To je prave to, jakmile zacne boot i v single rezimu, tak opet to najde nouveau a opet black screen. Podotykam, ze jakmile naskoci black screen tak se nikam nedostanu, nenaskoci prikazova radka....proste uplna tma. Diky za reakci.

Edit: uz jsem nasel reseni, ktere funguje. Staci pri bootu stisknout e a pak dopsat na konec radku kernel nouveau.modeset=0
Pak naskoci prikazovy radek a uz se s tim da neco delat. Dekuji za nakopnuti od uzivatele Lime.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Fantomas

Vypnout modeset se da treba atributem v grubu "nomodeset" nebo zaloz konfigurak, napr. /etc/modprobe.d/nouveau-kms a do nej vepis "options nouveau modeset=0". Coz ovsem neresi problem s xorg driverem. Co takhle x serveru vnutit pres xorg.conf driver nv?


Petr

Diky za odpoved. Ja se nikam jinam nedostal, jenom nabidka grub, jaky system zvolit a pak cerna obrazovka. To jsem toho moc editovat nemohl. Docasne reseni jsem nasel na Kubuntu foru  :)
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Enigma

Také se i já připojuji s problémem s Nouveau ovladačem, konkrétně mrznutí systému. Systém je Debian Wheezy (testing), karta nVidia TNT2. Jak to tady mám rozjet? Lze nějak kloudně Nouveau nahradit?
Starší nv nebo nvidia-legacy z unstable jsem zkoušel nainstalovat, ale bezúzpěšně.
Nechápu proč není v testing ještě přístupno nv, když je Nouveau takový polotovar.

RayeR

Nechapu ze nouveau takle narvali do vychozi instalace kdyz sou s nim jen problemy. Reseni jak rozhodit nvidiackej binarni driver je popsany ve vlaknu http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,1174.0.html