Existuje nějaká přímo serverová inst., kde by již nebylo inst. graf. prostředí?

Založil eagle, 02. 03. 2014, 13:21:37

Předchozí téma - Další téma

eagle

Instalace mi nabízí pouze default, nefunkční, kdy se dokola kontroluje HW a instalaci grafického prostředí?


Petr Krčmář

Z dotazu není vůbec jasné, o co ti jde. Chceš nainstalovat Debian bez grafického rozhraní? Kterou verzi? Z jakého druhu média to instaluješ?

eagle

Instaloval jsem Debian 7 Wheezy z flešky. Ať jsem to zkoušel jakoliv vždy byla výsledkem grafická instalace. Ani odhlášením z grafického prostředí to nebylo řešitelné, systém neumožňoval přihlášení jako root.

Nepořídil bych lépe s instalací 7.4.0-i386-netinst ?   Problém není ve velikosti média. Jde mi jen o to aby nebylo instalováno grafické prostředí a zároveň, pokud je to možné, nebyl problém s instalací Apache, PHP, prostě LAMP.

Bude mi stačit na instalaci bez grafického prostředí první CD, tedy jestli jsem našel správně, debian-7.4.0-i386-CD-1.iso , případně debian-7.4.0-i386-CD-2.iso  ?

Jde mi o provoz HW a SW co by webového serveru. Jediné co v počátku zřejmě využiji bude MC, později snad nebude nutné ani to.

Děkuji za články a odpovědi na dotazy ohledně základního zabezpečení serverů a nasazení fail2ban.

Verze kterou jsem  nainstaloval má na flešce 1,25 GB a vypadá to na instalaci typu vše v jednom. Grafické ovládání je založeno na nějakém onMouseOver, dá se však přepnout na starší příjemnější neefektní.     

Ota Trkola

Tak nějak stále nechápu, co hledáš. Jestli instalaci Debianu bez grafického prostředí, tak ho jednoduše nezvolíš při instalaci a je to.

Peter Kotrčka

Presne ako píšu Ota a Petr - pokiaľ pri inštalácii z NELIVE média v kroku "tasksel" nezaškrtneš/odškrtneš všetky položky.

Teda dostaneš sa do podobného stavu ako v tomto návode:

https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=1267.0

A po dokončení inštalácie budeš mať minimálny systém, kde si pridáš len veci ktoré potrebuješ. A je v princípe jedno či použiješ netinstall alebo 1. CD alebo aj DVD.