File System Ext4

Založil Erich Stark, 23. 01. 2009, 12:28:03

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravím,jak ste si mohli všimnúť nedávno vyšiel nový systém súborov Ext4 http://www.root.cz/clanky/ext4-evolucni-souborovy-system/ .

Chcel by som sa spýtať či sa už oplatí prejsť na tento FS alebo by ste ešte počkali kým ho bude debian oficíalne podporovať?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

klusik

#1
Ahoj - jako takhle, já myslím, že už bych na něho přešel, už je to dlouho potřeba, ale pořád to není úplně stable, co jsem tak všelijak četl ;)

Prostě pokud máš víc partišnů a třeba jeden, o kterej ti neva přijít, zkus to ;) Ale mysím (z informací, co jsem četl), že by to neměl být až tak problém, jako použití ext4. Rozhodně je to dobrej krok kupředu - na rychlost a pohodlí určitě. Takže už se těším, až bude stable ;)

Ahoj.
R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Erich Stark

Rozmyslal som ze to skusim na virtualnej masine..mal som nejake clanky o tom ako sa to konvertuje na ext4 ale uz nemam musim pohladat..ak by si bol rýchlejsi mozes hodit do typy a triky :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

klusik

To by bylo super, pokud bys nějaký našel, určitě ;)

A jestli to děláš na virtualní mašině, tak to je OT se ptát, prostě když se něco pos. na virtuálním stroji, nic se nestane, ne? :-D

Ahoj.

P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Ripper

Na desktopu už by se to dalo použít, na server bych to zatím neriskoval.

klusik

Citace od: Ripper kdy 23. 01. 2009, 23:48:34
Na desktopu už by se to dalo použít, na server bych to zatím neriskoval.

Tak jasně, na serveru je to o něčem jiném. Ale jak říkáš, na desktopu už bych to viděl normálně použitelně. Někde jsem četl, že nějakej ten šéf vývoje ho má už na svým pracovním notebooku, chápu, že to je reklamní trik ;) Ale myslím, že není důvod se strachovat, je to "jen" filesystem ;) ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Erich Stark

Dufam že ho už dajú do inštalácie .buntu a debian testing :) nebol by som proti
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

CitaceDufam že ho už dajú do inštalácie...

To je jen a pouze otázka jádra. Jakmile do Debianu přijede jádro 2.6.28 (teď je tam 2.6.26), tak bude i ext4.

Xgamer

a 2.6.28 sa asi kedy dostane aspon do Sidu? nemá niekto info?
Scio me nihil scire.

Petr Krčmář

Citacea 2.6.28 sa asi kedy dostane aspon do Sidu? nemá niekto info?

Řekl bych, že to netuší ani vývojáři. Rozhodně to ale bude až po vydání Lennyho.

Erich Stark

Počítam že kým dajú do debianu to nové jadro tak to potrvá aj pol roka si myslím.
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Slunský

Citace od: Erich Stark kdy 01. 02. 2009, 16:51:43
Počítam že kým dajú do debianu to nové jadro tak to potrvá aj pol roka si myslím.

Můžeš si ho tam dát sám. Myslím, že už víš, jak.  8)
Debian

Erich Stark

Citace od: Spox kdy 03. 02. 2009, 21:11:34
Citace od: Erich Stark kdy 01. 02. 2009, 16:51:43
Počítam že kým dajú do debianu to nové jadro tak to potrvá aj pol roka si myslím.

Můžeš si ho tam dát sám. Myslím, že už víš, jak.  8)

Hehe dik vsimol som si tvoj topic ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."