MC a pohyb pomocí šipek

Založil Bum, 11. 04. 2012, 23:34:37

Předchozí téma - Další téma

Bum

Ahojte. Funguje vám v mc pohyb medzi adresármi  šípkam?
Mám gnome 3 a v mc je zakliknuté cd follows links, aj napriek tomu sa nim nemozem pohybovať.

valsin

mc = molotov coctail ? only joke ;D

V midnight commander šipky hore dole pohyb mne normálne funguje. 8)

Bum

Jo a oprava a dolava? ze vnorit do adresara a vvybehnut o uroven vyssie?

valsin

To sa robi ENTERom aspoň ja tak robím a robil som aj tak v dose 6.22 či už volkov comander ci iné... o tom že sa šipkami do prava a do ľava vchádza do adresárov o tom ja nič neviem čiže asi nepomôžem, alebo skús Gnome Commander možno tam to pôjde... fakt netuším ale možno niekto ešte odpovie a pomôže ti s tvojím problémom... 8)

Petr Krčmář

Mě to v testingu normálně funguje. MC je verze 3:4.8.1-4 a chová se to správně. Někde pro to byla volba, něco jako ,,pohyb jako v linksu", ale teď ji nemůžu najít.

Petr Krčmář

#5
Ha, tak jsem na to právě přišel. Ony se tam dělaly čachry s konfiguráky a s rozložením nastavení a ta volba je teď jinde. Je to nahlášený bug. Postup nápravy je ale jednoduchý: jdi do menu Nastavení -> Nastavení panelu a tam si zapni vpravo nahoře ,,Pohyb jako v lynxu". Tadááá, hotovo :-).

Bum

Ahoj. Som rad, ze je to nahlaseny bug asi s tym nema problem len ja. :)
To v menu mam prave zaskrtnute a nejde mi to ani pod lmde ani pod debianom 7.

Skoda sipky su super. je to rychlejsie ako enter. Hlavne ked si na ne zvyknes a mackas to uz automaticky a nic. :)

Bum

tusim mi niekto z moderoval nadpis na vlakno. z mc mam este jeden problem. Tato nova verzia mi nejak prestala brat nastavenia.
Myslim tym napriklad aby mi media otvaralo vlc. Musim to tam stale vypisovat rucne. Je na to nejaky trik v tejto novej verzii?