shell bug [vyriešené]

Založil valsin, 02. 04. 2012, 22:34:56

Předchozí téma - Další téma

valsin

Dnes som objavil zaujímavý bug v gnome-shell. Prejdem myškou do ľavého rohu,zobrazím aplikácie a hľadám napríklad program Ktorrent (nepoužívam ho len ide o to K), stlačím k a bum shell padne, niečo som niekde o tom čítal vraj je tomu na vine ovládač nvidia 295.20, je to pravda ? ak áno tak čo s tým. Možno sa s ovládačmi mýlim neviem len som to niekde zahliadol.
Stretli ste sa niekto s týmto problémom/bugom ?

EDIT: nouveau to nerobí takže na 99% ovladače nvidia,,,,,,

Roman Horník

Jo, říká se, že GNOME's Hell padá/zamrzá při vyhledávání, používáš-li NV a ovladač 295.xx (možná i starší), mně se to taky stalo (taky NV, taky 295.20), avšak na G3 už naštěstí nejedu. Tady někde by snad mělo bejt řešení ;).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

The issue was fixed with nvidia 295.33-1 takže no neviem ak v wheezy ostane ta 295.20 tak neviem neviem..... možno spravia ten bug priamo v shelli tým pádom nebude treba upgrade nvidia neviem až tak do t oho nevidím...

Roman Horník

O pádech ve vyhledávání v GNOME's Hell jsem četl bugreporty už z r. 2010. Je tady ale i jiná možnost, jak získat novější ovladač. ;).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

Mám radosť, dnešný upgrade nvidia 295.33 to opravil super....

valsin

Citace od: Roman Horník kdy 02. 04. 2012, 22:53:19
....., avšak na G3 už naštěstí nejedu....... ;).

Na čom teda facháš vlastne,,, G, K, X, L, ?

Ota Trkola

Prásknu to na něj, má MATE Desktop Environment, protože Gnome-shell je na něj moc moderní a složitý.. ;D