občasný výpadek wifi Ubuntu 12.04.2 a Debian Wheezy

Založil Petra Dvořáková, 08. 05. 2015, 10:15:01

Předchozí téma - Další téma

Petra Dvořáková

Pěkný den.  Mám tento model HP R051EU, na jednom Ubuntu  12.04.2 Druhý Wheezy. Občas se stává že vypadne wifi, vůbec nereaguje musím..... povolit wifi zapnout - vypnout pak naskočí. Tento interval výpadku je časově různý. Tlačítko F12 – wifi svítí červeně. Jinak reaguje dobře, zapínání vypínání.  Přidávám výpis snad je správný.  Děkuji.

petr@spravce-HP-15-Notebook-PC:~$ lspci -vv
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation ValleyView SSA-CUnit (rev 0c)
   Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 2213
   Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
   Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
   Latency: 0
   Kernel driver in use: iosf_mbi_pci

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation ValleyView Gen7 (rev 0c) (prog-if 00 [VGA controller])
   Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 2213
   Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
   Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
   Latency: 0
   Interrupt: pin A routed to IRQ 108
   Region 0: Memory at 90000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=4M]
   Region 2: Memory at 80000000 (32-bit, prefetchable) [size=256M]
   Region 4: I/O ports at 2050 [size=8]
   Expansion ROM at <unassigned> [disabled]
   Capabilities: <access denied>
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petra Dvořáková

#1
Při připojení wifi v ntb, když se odpojí, má domácí wifi není pak v seznamu nabídek. Musím zap – vyp wifi pak je viditelná domácí wifi. S usb wifi TP Link to je cca na 90% v pořádku.  Jedině sdílení s telefonem (Android) je spojeni jistota. Musím prolést forum,  určitě to bude nastavením routeru TP Link. 

petr@spravce-HP-15-Notebook-PC:~$ lspci | grep Network
02:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe
petr@spravce-HP-15-Notebook-PC:~$
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petra Dvořáková

Nastavení zdrojů - nevydané aktualizace - nepodporované aktualizace nastavit.  Doporučené - běžné bezpečnostní odebrat. Provést aktualizaci. Pak vše vrátit do správného nastavení. Wifi zatím drží.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petra Dvořáková

#3
Stačilo změnit kanál...... .  Debian je také bez výpadků. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=74149.0
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.