Po bootu "vysadí" grafika

Založil aaaaaaaaaaaa, 19. 11. 2011, 21:13:23

Předchozí téma - Další téma

aaaaaaaaaaaa

Právě jsem nainstaloval debian-6.0.1a (+nějaký soubory se aktualizovaly z netu) na Dell Optiplex GX240, instalace proběhla bez problému ale po nabootovaní mě čeká téměř černá obrazovka s místy slabě rozpoznatelnými fragmenty obrazu.

Hádám že to bude nějaký problém s grafickým ovladačem ale vůbec netuším jak ho vyřešit když se nedostanu do systému.

Ubuntu z LIVE CD běželo úplně v pohodě (a nainstalovaný windowsy XP a 2000 taky)

Pomůže prosím někdo?

Ota Trkola

Co je tam za grafiku? Zkoušel jsi nabootovat do nouzového režimu?

aaaaaaaaaaaa

Podle všeho je tam ATI Rage 128 Pro. Do nouzovýho režimu se dostanu.

petrbian

ATI Rage 128 Pro mám na čerstvě nainstalovaném Debianu 6.03, instalace proběhla bez problémů včetně grafiky.
Z čeho jsi instaloval systém?

Zakarum

Zdravicko,

kdyz Ti funguje nouzovej rezim, nainstaluj si balik : firmware-linux a firmware-linux-nonfree . Pokad uz je mas v systemu, staci spustit nasledujici .
dpkg -L firmware-linux | grep r128_cce.bin odentruj a nelekej se, nic ti to nevypise jenom bude cekat na dalsi prikaz, tak masinu rebootuj.


aaaaaaaaaaaa

Díky za odpovědi, před pár dny jsem to s pomocí anglického fóra vyřešil - díky právě "firmware-linux-nonfree"

Jinak jsem instaloval z klasického 650MB cd 6.01 + se to asi samo při instalaci aktualizovalo na 6.03.

Ota Trkola

O tom, že ATI potřebuje firmware-linux-nonfree je zmínka i na tomto foru, konkrétně přímo v návodu na instalaci Debianu, kapitola 7.:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,491.0.html

petrbian

Ještě bych měl poznámku - mám stejnou grafickou kartu a u aplikacích používající knihovny qt (vlc, opera) se mi v menu těchto programů objevovaly svislé šedivé proužky.
Tento problém jsem odstranil vypnutím KMS úpravou souboru:
/etc/modprobe.d/radeon-kms.conf

Teď soubor obsahuje:
options radeon modeset=0

Také se vyplatí si nainstalovat program driconf a zapnout v něm "HyperZ" a hodnotu "Synchronization with vertical refresh" nastavit na "Never synchronize with vertical refresh". Teď mám "glxgears" kolem 1400, tato hodnota je ale silně ovlivněna nastavením rozlišení monitoru...