zrychlit grafiku?

Založil Erich Stark, 11. 02. 2009, 20:32:03

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

chcel by som sa spytat ci by sa nejak nedal zvysit vykon grafickej karty.. mam v notebooku nvidia 9200 a pri pracovani s oknami mi to trochu seka..Viem ze je to len integrovana karta ale i tak ci by sa s tym nedalo nieco robit :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

#1
Pri praci s oknama se ti to sekat muze jedine v pripade, ze nemas nainstalovany ovladace grafiky, coz je normalni. Pokud se ti to seka i se spravne nainstalovanymi a nastavenymi ovladaci, tak je urcite neco spatne. Doporucuji zajit na www.nVidia.com do sekce stahnuti ovladacu, vybrat model a Linux a balik nainstalovat( vypnout Xka, GDM, z konzole spustit instalacku). Pro spravnou instalaci potrebujes hlavicky jadra a balik build-essential.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Petr Slunský

Při tvé konfiguraci je sekání podle mě nemožné, .....máš tam něco špatně. Ovladač grafické karty bych tipoval...
Debian

Erich Stark

Ovladac na grafiku som instaloval asi takto:

/etc/init.d/gdm stop

apt-get install module-assistant nvidia-kernel-common

m-a prepare
m-a auto-install nvidia

apt-get install nvidia-glx nvidia-xconfig

modprobe-nvidia


myslis ze tie z nvidia.com by slapali lepsie? inak teraz som tam pozeral a nenasiel som tam ovladace pre moju grafiku nvidia 9200

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Uprimne receno balik module-assistant nesnasim, protoze kde jsem ho mel, tam jsem s nim mel problemy, cili okamzite letel pryc. Ted se ale divam na nvidia web a ta stranka s ovladaci pro 9 Series nenalezena, coz je divny. Z archivu jsem vypatral http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_171.06.01.html Tak zkus tohle. Maximalne to nepujde ;)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Martin 'Želva' Malý

Já bych zkusil prográmek Envy (nainstaluje ovladače za tebe), zatím jsem o něm slyšel jen chválu. Nevím, jaký názor mají ostatní, já osobně nemám NVidiu ani ATI, takže je mi Envy k ničemu.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Erich Stark

Uvidime co na envy povie odbornik Spox :)

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Slunský

Taky nemám ani jednu "problematickou" grafárnu, tak mě berte s odhledem, ale nedávno jsem instaloval nějakou NVidii a mnohem větší úspěch jsem měl s Open driverem přímo z distra.
Debian

Erich Stark

Na tomto noteboku som uz mal aj Ubuntu 8.10 aj ubuntu 8.04 a ked som instaloval driver co mi ponuklo tak mi to tiez "sekali" tie okna..uvidim,nastudujem envy popripade skusim najst ovladac priamo z nvidie..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Erich Stark

Takze som tu znova..skusil som envy.neviem ci si to len nahovaram ze chcem aby to bolo lepsie ale aj lepsie sa mi to zda..sice to neni take ako na kamosovej nvidia 9500 ale zda sa ze to slape lepsie a pritom jak som pozeral to instaluje to iste..ak by bol zaujem hodim sem zajtra navod..je to celkom jednoducha zalezist ak by si chcel driver instalovat nejaky novy pouzivatel debianu..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Erich Stark

Takze skusenosti s instalaciou grafiky :-D

instalacia pomocou envy,o nieco lepsie ako modul nvidia

instalacia drivera z nvidia.com najlepsie  8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Urcite je to original z nVidie nejlepsi. To uz jsem psal na zacatku, takze jen mohu souhlasit. S ATi mam stejnou zkusenost. Oboje bez problemu a na poprve.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erich Stark

Ati som zas instaloval na desktopu :-D stiahol som original z webu a vzdy mi to blblo nemohol som nabehnut na Xka po nainstalovani.

BTW: offtopic ale nevadi..nieco som stlacil nejaku klavesovu skratku pravdepodobne a mam inverzne farby na notebooku vo vsetkom..neviete ako to vratit spet? :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

petrbian

A zkusil jsi změnit v /etc/X11/xorg.conf v sekci "Device" řádek: Option "NvAGP" "3" na  Option "NvAGP" "1" ?