nejdou mi flash videa

Založil karel kudrna, 13. 07. 2013, 23:23:13

Předchozí téma - Další téma

karel kudrna

Zdar, nejdou mi flash videjka... fash plugin nonfree mám, asi mi to koliduje s harwarem? jakým výpisem to zjistím?díky
hmmm...

Ota Trkola

Pokud používáš prohlížeč Iceweasel, tak použij raději flash obsažený v balíčku flashplayer-mozilla, který je v repozitáři deb-multimedia.

karel kudrna

#2
Zkusil jsem, nepomohlo. Přečetl jsem si i jiné návody tady, takže přikládám:kaja@vseved:~$ lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation NV34 [GeForce FX 5200] (rev a1)
kaja@vseved:~$ glxinfo | grep direct
direct rendering: Yes
kaja@vseved:~$
tak asi zkusím ovladače?
Vlastně je to asi tenhle problém http://www.linuxexpres.cz/blog/trable-s-grafikou-intel
hmmm...

Ota Trkola

Karle, člověče, máš Nvidii nebo Intel grafiku? Co to znamená, že video nejde? Je tam bílo, černo, pruhy, jde tam pravým klikem zobrazit menu flashe atd atd. Málo informací, aby ti někdo pořádně poradil.

karel kudrna

jasně, mám nvidii, ale chová se to úplně tak, jak je to popsaný na tom blogu s intel kartou. Nejdou znamená nejdou... černá, pak bílá a nic. 0. Pravým klikek nic. Downloadhelper ovšem video registruje a dokáže stáhnout.
hmmm...

Ota Trkola

A nejdou nikde nebo jen někde to blbne? Pokud jen někde, dej odkaz.

karel kudrna

Citace od: Ota Trkola kdy 14. 07. 2013, 14:17:32
A nejdou nikde nebo jen někde to blbne? Pokud jen někde, dej odkaz.
ani youtube, ani stream, ani nic jiného.
hmmm...

Ota Trkola

A v Google Chrome  ty videa fungují? Google Chrome má vlastní flash player nejnovější verze, tak to zkus.  Docela by mě to zajímalo.

karel kudrna

v Google chrome sice flashe jedou alespoň na youtube, na stream píše že se nepodařilo načíst shockwave flash. při instalaci mi napsal:root@vseved:/home/kaja/Stažené# dpkg -i google-chrome-stable_current_i386.deb
Vybírám dosud nevybraný balík google-chrome-stable.
(Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 104984 souborů a adresářů.)
Rozbaluji google-chrome-stable (z google-chrome-stable_current_i386.deb) ...
Nastavuji balík google-chrome-stable (28.0.1500.71-r209842) ...
update-alternatives: používám /usr/bin/google-chrome pro poskytnutí /usr/bin/x-www-browser (x-www-browser), automatický režim
update-alternatives: používám /usr/bin/google-chrome pro poskytnutí /usr/bin/gnome-www-browser (gnome-www-browser), automatický režim
což považuju za drzé. Asi brzy pude.
hmmm...

karel kudrna

#9
Tak další informace: plugin shockwave flash nejde načíst a tak už nejde ani v google chrome. Ten je navíc drzej jak maminka od prasátek, nikomu ho nemůžu doporučit.

Any ideas?

jo a hele ho:root@vseved:/home/kaja# dpkg --purge google-chrome
dpkg: varování: ignoruji požadavek na odstranění nenainstalovaného balíku google-chrome
hmmm...

karel kudrna

#10
Dobrej. Takže nový myšlenky:
Chyba se vloudila, google chrome se odkouzlí takto:
root@vseved:/home/kaja# dpkg --purge google-chrome-stable
(Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 105089 souborů a adresářů.)
Odinstalování balíku google-chrome-stable ...
update-alternatives: používám /usr/bin/iceweasel pro poskytnutí /usr/bin/x-www-browser (x-www-browser), automatický režim
update-alternatives: používám /usr/bin/iceweasel pro poskytnutí /usr/bin/gnome-www-browser (gnome-www-browser), automatický režim
Odstraňuji konfigurační soubory balíku google-chrome-stable ...

následovala instalace méně drzého chromium...
root@vseved:/home/kaja# aptitude install chromium-browser

následovala čeština do chromia
root@vseved:/home/kaja# aptitude install chromium-browser-l10n

a instalace správného flashe
root@vseved:/home/kaja# apt-get install flashplugin-nonfree

všechno chodí. popřemýšlím o setrvání iceweaselu
nejdou jenom HD videa.
tak nashle.
hmmm...

karel kudrna

zdravím,
udělal jsem pokus a odinstaloval všechy flash přehrávače... videa v chromiu jdou i tak, až na otravnou hlášku k přehrání obsahu na této stránce je potřeba....
proč to tak je nevím. ale funguje to.
hmmm...

Ota Trkola

Protože Chrome/Chromium má svůj vlastní protekční flash player. Dobře jim tak.

karel kudrna

Jj,
chápu to ale tak, že adobe ukončila vývoj a google jejich player koupila?
hmmm...

karel kudrna

#14
pořád mi to nejde do hlavy... věděl byste někdo něco o tomhle?
kaja@vseved:~$ chromium
[4202:4222:0806/191054:ERROR:object_proxy.cc(624)] Failed to get name owner. Got org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get owner of name 'org.chromium.Mtpd': no such name
[4202:4222:0806/191054:ERROR:object_proxy.cc(624)] Failed to get name owner. Got org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get owner of name 'org.chromium.Mtpd': no such name
[4202:4202:0806/191055:ERROR:object_proxy.cc(529)] Failed to call method: org.chromium.Mtpd.EnumerateStorages: object_path= /org/chromium/Mtpd: org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.chromium.Mtpd was not provided by any .service files
[14:14:0806/191104:ERROR:webplugin_delegate_proxy.cc(380)] PluginMsg_Init returned false
[14:14:0806/191104:ERROR:webplugin_impl.cc(252)] Couldn't initialize plug-in


P.S. Změna: plugin  jsem nainstaloval podle tohohle návodu https://wiki.debian.org/FlashPlayer  a to včetně aktualizace nejnovější verze pluginu. Zlobilo to, takže jsem pomocí about:plugins v chromiu používání shockwave flash zakázal. A ejhle! Teď mi chodí naprosto všechno! Děkuju za natrkávání, považuju to za vyřešené.
hmmm...