Steam for Linux

Založil valsin, 27. 04. 2012, 04:36:56

Předchozí téma - Další téma

valsin

Linux sa možno stane novým útočiskom počítačových hráčov. Gabe Newell, majiteľ spoločnosti Valve, prezradil, že sa chystajú pre Linux sprístupniť Steam a tiež vlastné Source Engine, ktorý v prvej generácii poháňal hru Half Life 2.

Source Engine sa dočkal natívnej podpory pre Linux. Vývojári ukázali napríklad hororovú akčnú hru Left 4 Dead 2, ktorá pri teste nepotrebovala Wine ani nič podobné, bežala priamo na Ubuntu s linuxovými ovládačmi AMD Catalyst, no snáď sa zamerajú aj na Nvidie a ine distribúcie.
Čo keď Ubuntu + Steam spísalo nejakú dohodu alebo niečo iné, aby to bežalo len na Ubuntu hehe snáď nie, i keď možné je všetko ::) tym by si ubuntu zase pritiahlo užívateľov 8) ... to bola len taká myšlienka ktorá mi vŕta v mojej peknej hlavičke...

Valve samozrejme okrem vižšie spomínanej hry Left 4 Dead 2 plánuje na Linux priniesť aj iné hry a rovnako tak bude prehovárať ďalších vývojárov, aby sa zapojili do vývoja počítačových hier pre túto platformu, no len aby ty vývojári aj do toho šli lebo zadarmo to asi oni robiť nebudú, či ?

Takže pravdepodobné v najbližších mesiacoch sa konečne dočkáme že klient Steam pobeží pekne natívne na Linuxu....

Petr Krčmář

Ahoj, tohle asi nepatří do fóra. Můžeš to hodit rovnou do zpráviček na web. Přístup tam máš.

valsin

Ok je to tam takže tému asi možeš delete..... 8)

Ota Trkola

Zůstat to tady může pro případnou diskuzi.

valsin

Horím nedočkavosťou kedy to bude ready, kedže mám steam a na ňom skoro all games engin hl2 tak by som si rad zahral niečo hehe :) samotne steamko som nemal zaple hooodne dlho...

rychlomaper

Steam bežne spúšťam pod Wine, ale táto správička ma veľmi potešila. Určite nie som jediný, ktorý by bol ochotný dať peniaze za natívne hry... a dúfam, že hnď po l4d2 bude nasledovať CSko.

valsin

Každopádne zaplatím aj ja, a aj väčšina users verím tomu, samozrejme CS:S a hlavne vraj chcu Portal2, tak uvidíme, ale určite to potešilo viacero hráčov... 8)

valsin


Erich Stark

Ked dali zlavy pre hry, ktore funguju aj pod linuxom tak som nakupoval ako zmyslov zbaveny :D aj ked som si toho moc nezahral :D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

bronix

#9
Tak osobne už mám kúpené aj ja hry na steamku.

Brano Dohoda

Tak super čoskoro sa dočkáme SteamOS od Valve úplne zadarmo paráda postavene na linuxu to je awesome.... Tým pádom sa vy****li na SteamBox, každý si poskladá nejaký mali PC k TV a nacpe do toho SteamOS a ma vystarané.

Držím im palce nech to dajú čoskoro dokupi a ja budem medzi prvými ktorý si to nasadia na svojom PC k TV.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Brano Dohoda

Tak mám nesmiernu radosť že Valve pokročilo v budovaní SteamBoxu (img) a hlavne čo ma teší je že konečne aj Valve pochopilo že CPU a GPU od AMD nejde do kopy na hry a že sa rozhodli pre GPU Nvidia a CPU Intel bingo huráááá
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

čepi

#12
Citace od: Valsin kdy 07. 10. 2013, 15:07:45
a hlavne čo ma teší je že konečne aj Valve pochopilo že CPU a GPU od AMD nejde do kopy na hry a že sa rozhodli pre GPU Nvidia a CPU Intel bingo huráááá

Tohle neni tak uplne pravda. Sice prvni PC's certifikovane jako "SteamBox" (ano, Valve nic/konzole vyrabet nebude) budou na intel+nvidia ale "do budoucna" (a neni to mysleno za X let) se s AMD tez pocita. Navic s tim ze AMD APU (CPU&GPU) budou v novych konzolich + pokud AMD prosadi Mantle to vypada uplne jinak nez tak jak pises ;) a i dnes ma AMD velmi konkurence schopne GPU (bohuzel to neumi tak prodat). A stejne je to taky o lennosti vyvojaru/programatoru (viz. nove GTA V na "starych" konzoli).
(pozn. nechci zabrehnout do nakejch diskuzi X vs. Y, sam pouzivam NB s intel+nvidia /i kdyz deaktivovanou v BIOSu/)
Kazdopadne pro Linux je to vynikajici zprava (hlavne co se tyce ovladacu), a pro Debian zvlast (protoze samotny SteamOS ma byt jen upraveny Debian).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Brano Dohoda

#to Oto: Ah keby tu bola ta karma hneď mu dám +1 potlesk OTO Vidíš ? hodí sa to tu... (to bolo na admina)

Ja myslím že nie že to je aj o lenosti ale je to len o lenosti tých vývojárov podľa mňa, ale čas ukáže ako sa to vyvinie, a každopádne ako si písal je to super pre celí Linux... (no nie každý je toho názoru čo som čítal)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Brano Dohoda

Skúšali ste už niekto hry ako je napríklad DOTA 2 alebo CS:GO, ja by som to rád skúsil ale na mojom netbooku asi ťažko vrrrr...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz