Debian netinst - nastavení správce balíků

Založil allesh0ck, 10. 09. 2010, 20:01:23

Předchozí téma - Další téma

allesh0ck

Ahoj, zkoušel jsem odpověd hledat na debian.org, ale neuspesne.

Instaluji Debian-5.06-amd64 a jaksi jsem se zasekl u bodu "Nastavení správce balíků". Instaluji v grafickém prostředí a nastavil jsem zrcadlos archivem
Debianu - "ftp.cz.debian.org" a kdyz se dale zrcadlo prohledava, napise mi to hlasku -

"Chybné zrcadlo s archivem
Zadané zrcadlo s archivem Debianu buď není dostupné, nebo neobsahuje platný soubor Release. Zkuste prosím, jiné zrcadlo."

BTW: nastaveni site jsem provedl rucne (nevim, jestli spravne). Automaticky to nechtelo nastavit..psalo to taktez nejakou chybu. Pak se ale zacaly stahovat a instalovat image soubory, tak myslim, ze sit fungovala.


Děkuji za každou radu.

Ota Trkola


allesh0ck

Ano, zkusil jsem vsechna nabizena zrcadla, ale bohuzel zadne nefungovalo.

allesh0ck

Zkusil jsem instalovat znovu. Pri automatickem nastaveni site, kdyz se overuje pripojeni pres DHCP, to hodi tuto hlasku:

Automaticke nastaveni site selhalo
To muze byt diky pomalemu DHCP serveru, nefunkcnim sitovym prvkum, nebo jednoduse vase sit DHCP nepodporuje.

- instaluji na ntb HP 625

Ota Trkola

V tom případě je problém v nastavení sítě. Zkoušel jsi instalačku Debianu Squeeze?

allesh0ck

Debianu Squeeze jsem nezkousel. Mel bych ho zkusit?

Ota Trkola

Rozhodně. V sekci Návody je postup instalace pomocí businesscard, pokud bys potřeboval podporu.

allesh0ck

A v Debianu Squeeze se sit uz podari nastavit? Prominte, ale jsem zacatecnik. Drive jsem pouzival Mandrivu a openSUSE a to jsem instaloval z plnych DVD medii. Nejspis jsem nejak nenastavil to DHCP. Nebo spis ja s tou siti totiz nedelal vubec nic. :-) Myslel jsem, ze staci, kdyz budu pripojen k ethernetu a ono se to automaticky nastavi.

Ota Trkola

Mě se to právě taky už stalo, že Lenny neuměl nastavit dhcp a Squeeze s tím neměl problém. Jinak se klidně ptej, když nebudeš něco vědět, tady ti hlavu nikdo neutrhne... ;)

allesh0ck

Tak jsem to zkusil a bohuzel. Dela to uplne to same. Nema se DHCP le nastavit nejak manualne jeste pred instalaci?

Ota Trkola

Není to chyba instalátoru, mě funguje nastavení dhcp jak v Lenny, tak Squeeze, teď jsem to zkoušel. Musí být problém v připojení.

allesh0ck

#11
A nemel byste tedy nejakou radu jak pripojeni nastavit? Napriklad pres konzoli?

Jeste bych doplnil toto.
Zkousel jsem pri startu pc vybrat "Boot Network - F12" a detekuje to DHCP.
Pak to ale pise toto:

No DHCP or proxy DHCP offers were received.

Cili me pripojeni nejspis DHCP nepodporuje.

ulo

A jak máš realizované připojení k netu (přes ADSL modem/router nebo jinak)? Zkoušel jsi připojení vyzkoušet jinak (např. přes nějaké LiveCD či z jiného systému)?
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Erich Stark

Citace od: allesh0ck kdy 11. 09. 2010, 01:32:39
A nemel byste tedy nejakou radu jak pripojeni nastavit? Napriklad pres konzoli?

Jeste bych doplnil toto.
Zkousel jsem pri startu pc vybrat "Boot Network - F12" a detekuje to DHCP.
Pak to ale pise toto:

No DHCP or proxy DHCP offers were received.

Cili me pripojeni nejspis DHCP nepodporuje.

Nemas pripojenie nahodou cez usb modem? s tyn by mohlo byt problem, skus instalovat bez zrkadla a potom to uz skusis v systeme nastavit
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

kaacza

#14
Ahoj všem. Taky mi to házelo tuhle chybu a nešlo otevřít žádný zrcadlo, přestože jedeme bez proxy a DHCP tu máme a funkční. Když jsem nastavila síť ručně, tak to pak už šlo a instalace doběhla normálně (v grafickém řežimu "Jít zpět" až dokud jsem se nedostala do výběru, kde jsem dala "Nastavit síť" a jak to hledalo DHCP, tak jsem klikla na "Zrušit" a pak "Nastavit síť ručně").