Viditelné wifi sítě

Založil tlamic, 18. 05. 2009, 20:21:05

Předchozí téma - Další téma

tlamic

Zdravím, mám problém s wifi sítěmi. a to konkrétně přes driver ath5k není vidět jedna wifi síť a to konkrétně v Praze wifi síť PRAHA. Přes ndiswrapper to běželo, ale povýšil jsem jádro a už to nejde. Neví někdo, kde by se to mohlo nastavit? Díky Honza

Erich Stark

Neskusal si sa pripojit na siet tak ze vsetky udaje vyplnis manualne? SSID, password , atd ?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

tlamic

Ta síť prostě není vidět. Zkoušel jsem ze zvědavosti více live distribucí s tímto jádrem, ale v žádné tato konkrétní síť není vidět. Vy jímkou je nové Ubuntu 9.04. Tam je tato síť viditelná a lze se na ní připojit. Honza

Erich Stark

a neskusal si pouzit iny driver? asi to bude len otazkou drivera
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

tlamic

Zkoušel jsem madwifi (mám Atheros kartu) zkoušel jsem i compat-wireless-2.6- a nic. O jiném driveru nevím. Honza

Erich Stark

Citace od: tlamic kdy 18. 05. 2009, 20:35:47
Zkoušel jsem madwifi (mám Atheros kartu) zkoušel jsem i compat-wireless-2.6- a nic. O jiném driveru nevím. Honza

spytam sa spoluziaka ako to riesil, on ma tiez atheros a  pri starsich distibuciach mu to robilo problemy ale hned po instalacii nejakych driverov mu to slo..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

tlamic

Dej vědět a zatím diky moc. Honza

eXt_r33m

Kdyz si nainstaloval nove jadro nainstaloval si i nove drivery pro to jadro?
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

tlamic

Nainstaloval jsem nové drivery

eXt_r33m

Mozna by se hodilo proheldat(pokud ne tak me opravte  ;D) :
lspci
a
iwconfig

a co pouzivate za network managera?
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

tlamic


tlamic

Nechápu to! Po zadání příkazu ifconfig v konzoli najednou je tato wifi síť viditelná. asi magie? Díky všem Honza.

tlamic

Takže jsem se těšil předčasně. Bez jakékoliv změny z mé strany to opět nefunguje. Honza