Blackscreen po upgradu - nVidia

Založil kubik, 21. 05. 2012, 21:32:28

Předchozí téma - Další téma

kubik

Používám Debian Testing a získal jsem nVidia grafiku. S nouveau vše klape.

Ale zkusil jsem nesvobodné ovladače od nVidie (distribuční), po instalaci vše jelo pěkně až do prvního většího "apt-get upgrade". Po restartu úplně zmrzne X - černá obrazovka, nefunkční klávesnice (ani NumLock...) i myš. Ze vzdáleného PC se však lze prostřednictvím SSH přihlásit a kompl normálně ovládat. V logu je poslední řádek "Initializing extension GLX".

Dělá mi to tak na více počítačích a s různými verzemi nVidia ovladačů.

Na webu jsem se dočetl, že to různí uživatelé řešili novější verzí ovladačů, to mi však nezabírá. Zkoušel jsem i sgfxi, bezúspěšně.

Přivítám jakékoliv náměty, předem díky.

Antonín Mička

Zdravím, řeším stejný problém.
Jediné co jsem našel bylo, že se jaderné ovladače nvidie nesnáší s ovladači nouveau, ale když jsem procházel konfiguráky, tak je to tam pořešené.
Dokonce vím, které balíky to rozbily, ale opravit se mi to nepovedlo.
Bohužel, ani google nenašel nic.

kubik

Antoníne, jak jsi prosím zjistil, které balíky to rozbíjí a které to tedy jsou?

A ostatní, je mezi vámi někdo, kdo používáte Debian Wheezy (testing) a máte nVidii provozovanou s ovladačem nvidia (nikoliv nouvea) a pravidelné upgrady vám to nerozbijí a vše normálně běží?

Já mám dle lspci 01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 430] (rev a1)

Antonín Mička

bylo to jednoduché, měl jsem štěstí, při jednom upgradu se jich aktualizovalo jen pár, no a pak to přestalo chodit...

kubik

A které balíčky to tedy byly?

Antonín Mička

#5
libc6* ve verzi 2.13-27 to ještě fungovalo, od 2.13-30 už ne.
Neměl jsem čas, to moc řešit, až teď mi dochází, že to asi rozbilo glx odkazy na knihovny...

kubik

Tak to by vypadalo, že se to časem spraví. Ale čekal bych více uživatelů s tímto problémem.

Je mezi návštěvníky někdo, komu to přesto funguje? Já používám 32bitový systém 3.2.0-2-686-pae. Třeba v 64bitovém to jede?

RayeR

Citace od: Antonín Mička kdy 03. 06. 2012, 09:37:42
libc6* ve verzi 2.13-27 to ještě fungovalo, od 2.13-30 už ne.
Neměl jsem čas, to moc řešit, až teď mi dochází, že to asi rozbilo glx odkazy na knihovny...

Ahoj, dik moc za tohle info, ktere vedlo k pozitivnimu vysledku! Ted sem se s tim sral 2 dny, kdyz jsem po dlouhe dobe upgradoval svuj debian - coz nakonec skoncilo zalohou nastaveni a cistou instalaci Wheezy. Protoze jsem si tam kompiloval vlastni kernel, hledal jsem napred problem tam, ale ani s oficialnim 3.2.0 to neslo. Taky sem mel po instalaci NV driveru jen cernou obrazovku a neslo nic delat - jedine zmacknou ATX POWER a ono to nastartovalo vypinaci proces a aspon se to korektne ukoncilo. Zkousel jsem oficialni verzi NVIDIA-Linux-x86-295.59.run, starsi verzi NVIDIA-Linux-x86-173.14.35-pkg1.run i posledni beta NVIDIA-Linux-x86-302.17.run a porad nic. Zkousel sem i instalaci z .deb baliku kere sou v repozitari Wheezi a porad nic. Az kdyz jsem nasel tohle vlakno, tak se zadarilo. Udelal sem po tech pokusech zas raci cistou instalaci (podle skriptu) a nasledne jsem stahl odnekud starsi balicky
libc6_2.13-27_i386.deb
libc6-dev_2.13-27_i386.deb
libc6-i686_2.13-27_i386.deb
libc-bin_2.13-27_i386.deb
libc-dev-bin_2.13-27_i386.deb
kery sem tam narval pres dpkg --force-all -i *.deb
Pak sem nainstaloval NVIDIA-Linux-x86-302.17.run a hele, ono to vali!  :)
Schvalne jsem zkusil este novejsi libc6 2.13-34 ale zas se to rozbilo, takze zatim to opraveny neni. Musel sem pak znovu dat dpkg --force-all -i *.deb na vsechny zmineny baliky a spravilo se to. Neni to zrovna idealni reseni, ale tak porad lepsi jak nouveau :) Proti rozbiti sem to pojistil tim, ze sem DPKG pridal vyjimku pro tyhle baliky aby je nikdy neaktualizoval, takze vesele muzu dat apt-get upgrade all a drzi to. Snad s tim neco casem udelaj...

branec

Ahojte kedže je tu téma NVIDIA tak skúsim sem jak sa tak približuje verzia debianu 7 tak niečo je s nvidia doteraz som robil inštaláciu nvidia po inštalácii systému týmto spôsobom:

sudo apt-get install nvidia-xconfig nvidia -setting

Akonáhle to spravím teraz tak mi na mojú novšiu grafiku dáva ovládače Legacy čo su na old grafiky nvidia, viete mi niekto povedať ako nainštalovať gafiku ? a prečo to zmenili ?

Jediná možnosť ako sa mi podarilo nainštalovať grafiku je že som dal inštalovať kernel na moju grafiku a potom xconfig a setting všetko som musel inštalovať zvlášť.

RayeR

Tak problem stale trva i s libc6_2.13-35_i386.deb a NVIDIA-Linux-x86-304.51.run
Resi to nekdo? Co az kuli stary libC prestanou fungovat ostatni programy? S nouveau na me nechodte...

Antonín Mička

já osobně ne, zrovna teď se doma k počítači moc nedostanu a v práci mám také o zábavu postaráno...
Ale asi by to chtělo reportovat.
Ujme se toho někdo?

branec

Rád by som ale neviem až tak presne ENG aby som to zvládol a pravdepodobne by ma nepochopili, jednoduché bugy čo som nahlásil tak to opravili, tam sa nejednalo o komplikované výrazy ENG a podobne, ale toto chce niekoho kto fakt sa v ENG termínoch vyzná. Bolo by samozrejme dobre to ohlásiť oni to určite opravia ak o tom budú vedieť.

Roman Horník

Mám u Sida ten samej problém s tím rozdílem, že mi blbne i Nouveau  ???
Teď to jdu řešit podle rady Tondy
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

kubik

Zkusil jsem čistou instalaci (wheezy z 28. 9. 2012, síťové zdroje použity při instalaci) a následně nvidia ovladače (304.48-1). A jede to. Bohužel na staré a upgradované instalaci pořád stejně. Třeba to někomu pomůže.

Roman Horník

Jak tak na to koukám, problém u mně přetrvává. Nevím, jestli to někdo z vás hlásil, ale já to hlásit budu.
Nemá někdo u sebe balíky libc6_2.13-27_i386.deb, libc6-dev_2.13-27_i386.deb, libc6-i686_2.13-27_i386.deb, libc-bin_2.13-27_i386.deb a libc-dev-bin_2.13-27_i386.deb? Už byly v zrcadlech nahrazeny verzí .
A asi rozeberu 2.13-27 a 2.13-37 a udělám takovej diff.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz