jak minimalizovat rizika s unstable?

Založil pakanek, 16. 10. 2009, 13:30:27

Předchozí téma - Další téma

pakanek

Jste uživateli větve unstable? Zajímá mě jak se vypořádáváte obecně s chybami, zvláště ve chvílích, kdy potřebujete, aby daná věc fungovala. Nejde mi o to jak hlásit chyby, ale nějaké tipy jak se pojistit proti kritickým chybám a minimalizovat jejich dopady (krom zálohování). Napadá mě třeba uchovávání jedné-dvou starých verzí v apt/cache a případný downgrade balíku nebo chroot do jiného systému.
Pomník: vzpomněl, připomněl, zapomněl.

Firzen

Používám unstable a ještě se mi nestalo, že by měl nějaký program chybu takového rozsahu, že bych potřeboval zálohy. Když už byla nějaká chyba, byla i ve starší verzi a opravena byla v té následující z nestabilní větve. :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

pakanek

O ztrátu dat mi nejde. Jde mi o to jak se co nejrychleji vypořádat s chybou, která mi brání v efektivní práci. Chyba v nové verzi automaticky neznamená chybu ve starší verzi. Někdy na chybu přijdu zrovna ve chvíli, kdy mě tlačí čas.
Pomník: vzpomněl, připomněl, zapomněl.

Vitaa

Já to obecně dělám tak, že u programů, kde vyžaduji maximální funkčnost, tak ponechávám raději starší, ale stable verzi..  :)  (z dřívějších problémků jsem se poučil, že pokud něco funguje, tak se do toho nemá vrtat :D)

Jakub Lucký

obvykle downgrade na testingovou verzi udělá své... U nutných věcí (xorg, nvidia-glx, kernel) obvykle čekám tak týden, než upgraduju, jinak z fleku
Developers, developers, developers, developers, developers!