Problémy Squeeze

Založil Ota Trkola, 20. 06. 2009, 19:20:09

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Ahoj, po nějaké době u mého Squeeze nastaly malé problémy. První je ten, že mi nejde spustit terminál uživatele root. Po zadání hesla se jakoby spouští, ale pak spadne a neotevře se. Druhá věc která mi vadí je, že po startu systému a Gnome se mi automaticky otevře Nautilus. Nevím jak vyřešit tyhle dvě věci. Díky za případné rady.

Ota Trkola

Nikdo mi neporadí s terminálem? Je to docela problém. Nemám terminál uživatele root. Problém s Nautilusem se vyřešil jeho aktualizací.

nazir

Ten "terminál uživatele root" je nějaký zvláštní profil gnome terminálu (nevím, gnome nepoužívám)?
Nevyřešilo (prozatím) by to spuštění terminálu v běžném profilu a v něm "su --login"?

Jakub Lucký

Já danou věc ani v menu nemám... Pokud chcete rootovský terminál, pak stačí zapnout normální a zadat su

Popř do Alt+F2 zadat: gksu gnome-terminal
Developers, developers, developers, developers, developers!

eXt_r33m

Mel jsem podobny problem... nevim jak ale zmizel, jedenkrat to tusim bylo protoze root nemel svuj home v / ... i kdyz nevim jestli je to tim...
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

bhy

chtělo by to zjistit, jaký přesně příkaz spouští příslušná položka v menu. to půjde asi v nějakém editoru menu (pokud gnome ještě nějaký má a nebyl zrušen, aby nemátl uživatele; já ho nenašel), nejhůř v gconf. no, nebo koukat do top/htop, kterak pojmenovaný proces se tam objeví ve chvíli pokusu o spuštění. ten zjištěný příkaz bych pak napsal do normálního terminálu a podíval se, co eventuálně vypíše za chybu.

Jakub Lucký

Citace od: bhy kdy 25. 06. 2009, 21:22:16
chtělo by to zjistit, jaký přesně příkaz spouští příslušná položka v menu.

pravý klik -> Add this launcher to desktop -> pravý klik na launcher na desktopu -> Properties -> Command

Vím, asi to není nejslušnější, ale je to rychlé a funguje to...
Developers, developers, developers, developers, developers!

Ota Trkola

Tak jsem zkusil spustit root terminal příkazem z běžného terminálu a toto mi to vypsalo:

otas@otas-desktop:~$ gksu -D Terminal -- env -u ORBIT_SOCKETDIR /usr/bin/x-terminal-emulator

** (gnome-terminal:3614): WARNING **: Failed to connect to the session manager: Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed

Failed to contact the GConf daemon; exiting.
otas@otas-desktop:~$


Akorát nevím co s tím... :D

bhy

tak jsem to našel tady:

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=533089

bohužel to vypadá, že je to spíš nová bezpečnostní feature :(