Ikony, ikony, inoky ...

Založil Radek, 28. 11. 2009, 19:40:50

Předchozí téma - Další téma

Radek

Co bych chtěl: Ikony pro soubory s určitým extentem (v mém případě *.cpp, *.hpp, *.asm, atd.) Ikony dodám sám, po Debianu bych chtěl, aby ikony pro tyto typy souborů automaticky používal. Postupně se mi podařilo zjistit, že by to měl umět gnome-control-center, jenže asi ne u mě. gnome-contorol-center je u mě jen integrátor položek ze "system -> preferences". Je možné spustit jednotlivé položky ze "system -> prefeences", ale to je všechno. Podle Google by toho měl umět víc. Má někdo představu, proč u mě (Debian Lenny, Gnome desktop) asi neumí?

Dále by to měl nějak umět xdg-utils-resources, něco na způsob:

xdg-utils-resources install --context mimetypes --size 48 cpp.png text/x-c++src

Takhle to asi nebude (zatím jsem nezkoušel, radši si dřív poslechnu rady zkušenějších). Zdroj, ze kterého opisuju, používal uvedené pro registraci aplikace (ne mime typu) a nepoužíval prefix "text/". Kromě toho ještě registroval nějaký registrační xml skript, ve kterém teprve udával extent. Já ale nechci registrovat aplikaci.

Ještě jedna související drobnost: přeregistrace ikony. To co používá Debian pro plain taxt je ošklivé jak noc. Dodal bych jinou ikonu, asi každá bude hezčí  ;D

Takže otázky:
(1) Jak dodat ikonu pro existující mime type bez ikony? Třeba pro "text/x-c++src" ?
(2) Jak zaregistrovat uživatelský mime type? (Pak se mu dodá ikona podle (1)).
(3) Jak změnit ikonu u mime type, který už ikonu používá?

Radek

Takže vážení, dík za pomoc  ;D  jde to udělat pomocí xdg-icon-resource. Zdá se, že to je také jediný způsob jak to jde v gnome 2.20. Postup:

(1) Zjistěte mime types pro soubory, u kterých chcete nastavit ikony. Naleznete například "text/x-c++src" a "text/x-c++hdr"
(2) Připravte si ikony (48x48), řekněme cpp.png a hpp.png. Ikony musí být .png nebo .xpm
(3) Spusťte terminál a přepněte se do adresáře s ikonami.
(4)
su
xdg-icon-resource install --context mimetypes --size 48 cpp.png text-x-c++src
xdg-icon-resource install --context mimetypes --size 48 hpp.png text-x-c++hdr
exit
exit

Máte co jste chtěli. Můžete nainstalovat i jiné velikosti ikon, když chcete. Uvedeným způsobem si lze nastavit ikony u existujících mime types. Nové mime types musíte nejdřív nainstalovat.

Radek

Takže další problém s nastavováním ikon: thumbnailers.

Jak vyblokovat thumbnailing u zadané aplikace? Jmenovitě, nechci thumbnailing u .pdf dokumentů. Ale zároveň chci thumbnailing u ikon. Zrušit fajfku u application@pdf v Configuration Editoru nefunguje, thumbnailing se provádí vesele dál. Hledal jsem další fajfky Configuration Editoru s intencí zrušit je také a neuspěl jsem. Jediné co funguje je globální zákaz thumbnailingu v Configuration Editoru nebo v Nautilu. Objeví se požadovaná ikona u .pdf souborů, ale příjdu o ikony u .png souborů. Zase špatně.

Co s tím? Jak odnaučit gnome, aby provozoval thumbnailing u .pdf, .jpg a .bmp souborů ale zároveň ponechat, aby provozoval thumbnailing u .png, .xpm, .svg a podobných souborů?