ip Vs ifconfig

Založil nettezzaumana, 09. 01. 2009, 14:27:05

Předchozí téma - Další téma

Pouzivate ip a nebo ifconfig ?

ifconfig only ..
ifconfig, obcas ip
vetsinou ip
ip only ..

nettezzaumana

oi ..

jak jiste mnozi z Vas vedi, ifconfig je zastaraly (obsolete/deprecated) nerad z dob kernelu verze <= 2.4* a v kernelech od 2.6* odpovida jejich sitovemu konceptu prikaz ip .. viz zde ..

presto bych rekl, ze mnozi (mozna vetsina) pouzivaji stale ifconfig ..

na jake strane stojite vy?

regards ..

chio

Když můžu, používám iproute2 (ip). Některým vadí jeho "neunixová" syntaxe, mne ne, protože jsem ve škole dělal s Cisco směrovači a ip má syntaxi podobnou.
Nejde-li to (není nainstalováno), používám ifconfig+route, ale nějak jsem už vyšel z cviku ;-)
Debian Unstable

Vojtěch Trefný

ifconfig, ale stydím se za to :)

Jakub Lucký

ifconfig, protože jsem ho prostě uměl dřív... ale kdo kolem mně začíná s Linuxem, toho od něj odrazuju, protože už jsem se párkrát dostal do nekompatibilní situace.

Nicméně, teď ho používám v několika málo skriptech a ničím jiným na síťovky nešahám...
Developers, developers, developers, developers, developers!

klusik

Ifconfig - asi jak tu zaznělo, prostě je to otázka zvyku. Prostě jsem na něj navyklej a když je problém, vymyslím to v něm ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

nettezzaumana

pomerne zajimavy je prubezny vysledek ankety .. vzhledem k tomu, ze tri prispevky do tohoto threadu priznavaji, ze ifconfig je asi stale vice pouzivanejsi, v ankete se to nijak neodrazi .. ;)

Petr Slunský

ifconfig a zatím nemám důvod měnit.
Debian

nettezzaumana


kiklhorn

většinou ip, není ve všech *NIX systémech.

nettezzaumana

Citace od: kiklhorn kdy 18. 01. 2009, 15:09:13
většinou ip, není ve všech *NIX systémech.
.. ip je afaik jen v Linuxu ;)

Ripper

ip ale zas tak moc se v tom nehrabu, není tak moc třeba a asi nejsem takový hrcovník a pamětník starých Linuxových časů.

tukilluki

pouzivam ifconfig lebo som si na neho proste zvykol, ale asi bude treba prejst na ip lebo uz nie vo vsetkych distrach je ifconfig.

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Hynek (Pichi) Vychodil

Vetšinou ifconfig, ip jsem parkrát použil, ale protože oba používám tak málo, tak je to víceméně jedno.
Proč se trápit, když máme Debian

Erich Stark

Kedže v linuxe mame ifconfig a ip, v unixe sa neda pouzit ani jedno z tychto dvoch? aky je tam nastroj na nastavovanie siete?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."