Automatická aktualizace z repozitářů backports

Založil a903user, 17. 10. 2013, 10:34:46

Předchozí téma - Další téma

a903user

Ahoj, v poslední době mě dost zlobí Debian testing. Přemýšlím, zda by nebylo vhodnější přejít na Debian stable + backports. Přeci jen to bude asi odladěnější. Nemůžu však přijít na to, jak donutit Debian stable aby automaticky aktualizoval všechny balíčky rovnou z repozitáře backports. Nechce se mi instalovat ručně každý balíček pomoci aptitude -t atd. Chci zadat aptitude full-upgrade a nainstalovat všechny novější verze balíčků přímo z repozitáře backports.

Zná někdo řešení

Díky

Petr Slunský

Ahoj,

já to dělám pomocí pinningu. V adresáři /etc/apt/ je nutno vytvořit soubor "preferences" a do něj vložit pravidla. Například:

Package: *
Pin: release a=wheezy-backports
Pin-Priority: 960

Package: *
Pin: release a=wheezy
Pin-Priority: 500


Více informací o pinningu najdeš zde i na netu.
Debian

Brano Dohoda

Citace od: a903user kdy 17. 10. 2013, 10:34:46
Ahoj, v poslední době mě dost zlobí Debian testing....

Hoj ja som to s Jessie (testing) pre tentokrát vzdal a dal späť Wheezy, predsa len ten Wheezy je stabilnejší. A čo sa týka balíkov/programov, tak veľké rozdieli tam nie sú medzi Wheezy a Jessie, čiže nie je nutný dávať testing momentálne si myslím aspoň ja...

Ale ak si necháš Testing tak postup ako píše Peter by mal pomôcť.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

a903user

Toto jsem zkoušel a nic. Dal jsem aptitude update a následně aptitude full-upgrade a počet balíčků pro aktualizaci byl 0.

a903user

Citace od: Valsin kdy 17. 10. 2013, 10:53:20
Hoj ja som to s Jessie (testing) pre tentokrát vzdal a dal späť Wheezy, predsa len ten Wheezy je stabilnejší. A čo sa týka balíkov/programov, tak veľké rozdieli tam nie sú medzi Wheezy a Jessie, čiže nie je nutný dávať testing momentálne si myslím aspoň ja...

Ale ak si necháš Testing tak postup ako píše Peter by mal pomôcť.

Popravdě, já tak trochu čekám, až se do testingu dostane kompletní Gnome 3.8 a poté zkusím ještě jednou čistou instalaci z netinst. :) Prozatím zkouším ve virtuálu náhradní plán.

a903user

Tak jsem zjistil, že funguje příkaz: aptitude -t wheezy-backports full-upgrade :)