GRUB2 - nefunkcne ubuntu a windows

Založil caymman, 03. 10. 2011, 20:12:24

Předchozí téma - Další téma

caymman

Ahoj všetkým,
mám problém s GRUB2 a neviem sa už z toho vymotať.

Mám nainštalovaný na notebooku Debian, potrebujem k nemu nainštalovať ubuntu alebo windows no inštalačné cd/dvd mi vôbec nenačíta pri bootovaní.

:( :'(

Prosím o radu.

Ďakujem.

Ilfirin

Nepříjemná odpověď, ale podle dotazu soudím, že to budete muset přenechta někomu jinému.

Nejlépe tomu, co vám nainstaloval ten Debian.

Hobild

Citace od: caymman kdy 03. 10. 2011, 20:12:24
Mám nainštalovaný na notebooku Debian, potrebujem k nemu nainštalovať ubuntu alebo windows no inštalačné cd/dvd mi vôbec nenačíta pri bootovaní.
Nejprve instalovat Windows, jejich instalátor neumí zachovat jiné OS.
Pak instalovat jiný systém  - debian, x-buntu ap.
Z čeho systém startuje se nastavuje v BIOSu. Pokud nevíš, co to je nebo jak se spouští, někoho se zeptej/čti dokumentaci k notesu.
H.

sabraq

Ubuntu, Debian a jeden bootloader (grub2) může být taky celkem vražedná kombinace.

Hobild

nemusi, jen musi vedet, jak to nastavit  8)
Windows stejne pouziva svuj bootloader, grub na nej provede jen presmerovani. Jen je zapotrebi vhodne rozdelit disk na oddily.
H.

sabraq

Citace od: Hobild kdy 04. 10. 2011, 21:34:26
nemusi, jen musi vedet, jak to nastavit  8)
Windows stejne pouziva svuj bootloader, grub na nej provede jen presmerovani. Jen je zapotrebi vhodne rozdelit disk na oddily.
H.
Což on určitě ví, jak to nastavit. Jak to bude po instalaci nového jádra  buď do Ubuntu, nebo do toho Debianu?

Hobild

Citace od: sabraq kdy 05. 10. 2011, 13:44:34
Jak to bude po instalaci nového jádra  buď do Ubuntu, nebo do toho Debianu?
Velmi pravděpodobně bude muset vygenerovat nový grub.cfg příkazem update-grub, a předtím si pohrát s příslušnými nastaveními v /etc/grub.d/.
Jestliže si někdo hraje s více linuxovými systémy, je zjevně výhodnější virtualizace, zvládá to i jednoduchý virtualbox. Chce-li mít na disku takovou skrumáž, pak se holt musí něco naučit.
H.