Cloudova synchronizace mezi 2ma pocitaci s Debianem (prip ubuntu) [vyřešeno]

Založil Bohouš, 10. 11. 2010, 22:42:21

Předchozí téma - Další téma

Bohouš

Zdravim, diky skole mi vznikla nutnost si synchronizovat data mezi notebookem (Debian Squeeze) a stolnim PC (Debian Squeeze). Nemam presne prehled o ruznych synchronizacnich sluzbach a jak funguji na linuxu (a mam malo casu sam zkouset jednotlive zluzby).

Byl bych rad za par tipu na synchronizacni sluzby a pripadne zkusenosti s nimi. Co tedy pouzivate pro cloudovou synchronizaci dat?
Davam prednost opensource reseni pred proprietarnim.
Zkousel nekdo napriklad synchronizovat na Debianu trba pomoci Ubuntu One, da se tam neja jednoduse nainstalovat?

Bylo by dobre, kdyby dane reseni fungovalo i v ubuntu, protoze ho semtam take pouzivam.
Dekuji za tipy
OS: Debian Wheezy

Petr Slunský

Ahoj.
Moc zkušeností nemám, ale Ubuntu se dá synchronizovat poměrně snadno přes Ubuntu One. Debian asi tak snadno (jestli vůbec) nepůjde. Zkusím se na to ještě podívat, protože účet na Ubuntu One jsem si kdyby vytvořil, abych službu vyzkoušel.

OpenSource Cloud znám ještě Eucalyptus http://open.eucalyptus.com/, možná je to to , co hledáš.
Debian

Ota Trkola

Pro synchronizaci souborů mezi počítači používám Dropbox. Také používám prohlížeč Chromium/Chrome právě z důvodu snadné synchronizace mezi počítači díky Google účtu.

Bohouš

Dekuji za tipy, podivam se na ten Eucalyptus. Jestli nebude vyhovovat, asi se regnu na dropboxu.
Co vsechno umi synchronizovat Chromium krome zalozek?
OS: Debian Wheezy

Ota Trkola

Chromium/Chrome umí synchonizovat záložky, rozšíření, nastavení, motivy atd, viz screen. Jinak Dropbox je fajn, využívám ho jen na drobný věci, tudíž mi 2GB free stačí.


Bohouš

JJ, dropbox s  2GB mistem by mi stacil naprosto bohate na synchronizovani par adresaru s prednaskama a zdrojakama C :)
OS: Debian Wheezy

ulo

A ještě jedna možnost - pokud používáš Operu, tak možná by se ti hodila i služba Opera Unite. Zřejmě by na tvoje požadavky stačila.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Bohouš

OS: Debian Wheezy

Ota Trkola