Hlavní nabídka

SB 128 Live!

Založil klusik, 07. 01. 2009, 01:58:56

Předchozí téma - Další téma

klusik

Ahoj,

prosím chtěl bych se zetpat, jestli něco nedělám špatně (tedy určitě); na dvou kompech používám Deb. Lenny, akorát občas mám problémy se zvukem; v jednom případě mi nejde zvuk vůbec (alsa nainstalována, nakonfigurována, zavedena - ale nejde), zkoušel jsem se přidávat do skupin sound atd., stejně nezabralo.

Potom ještě jeden problém - u přítelkyně na notebooku (ACER něco) - má podobný problém, akorát ona si vždycky po stastu spustí alsaconf a provede konfiguraci, čímž se jí zvuk začne správně používat.

Nemáte již s tímto někdo nějakou zkušenost? Díky moc (nětkeré věci v GNU/Linu fakt nevím, proto se možná ptám blbě, ale od toho fórum je, ne? :-D)

Btw. moc hezký fórum tady je, díky za něho!

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

airlive

#1
A modul pro ni je nahraný ?

lsmod | grep snd

man modprobe, man lsmod ?

2)Pokud se karta musí stále přenastavovat: doinstalovat→ alsa-utils, který obsahuje nástroje alsamixer a alsactl.
                                                               :v terminálu alsamixer a nastavit si hlasitost pro  kanály pomocí šipek
                                                               :klávesa →m← přepne zamčenou hlasitost nebo mute
                                                               :ukončení nestavení → esc
Uložení hlasitosti:
sudo alsactl store
su -c 'alsactl store'

Obnovení hlasitosti:
obnovit příkazem su alsactl restore

Tento příkaz umístit :do inicializačního skriptu v /etc/init.d popr. /etc/rc.d.


klusik

Zrovna nejsem na svém PC, takže na tamto se podívám,

ohledně notebooku přítelkyně; jde o to, že alsamixer třeba spustím, nicméně ať nastavuji co nastavuji (alsamixer běžně používám, takže ho používám dobře, určitě), nic nezabere - až na znovuspuštění alsy (bud přes alsa nebo přes alsaconf). Jako znovu zavést.

Ale rozhodně díky za rady, vyzkouším, až se budu nacházet u daných strojů ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Slunský

bude to jistě otázka modulu karty, jak již napsal airlive. když jsem přecházel mezi verzemi, které používaly pro moji zvukovku jiné muduly, tak jsem měl taky problémy.
zjistit správný modul pro kartu a pak zajistit jeho spouštění...

pokud se nedetekuje, tak přes /etc/modules a ten chybně detekovaný dát do blacklistu.

Debian

klusik

Spox, díky za tipy. Vyzkouším.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz