Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - klusik

#91
Volná diskuze / Re: Vaše okolí vs. Linux
08. 01. 2009, 17:41:39
Citace od: jimi kdy 08. 01. 2009, 17:08:46
Zdravim, rád bych si udělal obrázek, jak je to u Vás s názory na linux od Vašich známých. Já osobně se ve škole dostávám do styku s nezájmem až fanatickým anitilinuxasizmem (to je slovo :D), vše co je OpenSource je špatný a jen Windows je dobrej. Mě by to nevadilo, ale nejhorší je že oni snad ani nikdy neviděli linux (o to horší to je, protože dělám výpočetní techniku :)). Z okolí znám jen 2 lidi, co používáj linux, jednoho kterej mě na něj "přeformátoval" a druhej můj kamarád od dětství (Klusik).

Mno,

tak v mém okolí je to podobné, ale asi "zasívám semínko svobodného software" déle, protože krom tebe znám ještě pár lidí, kteří buď na linu jsou (John - tvůj formátovač, moje přítelkyně, další (tobě neznámí)). Prostě hezky jsi to popsal - jde oto, že na tebe odmala tlačí WIDLEWILDEWIDLEWIDLE a tak ani nemáš možnost vykouknout ;) ;) Moc hezky to přirovnal jeden člověk na root.cz, že prý "M$ ti dá zlatou klec" - je to tak ;) Když se pohybuješ "v kleci", je to paráda, ale nevíš, že je nějaké "vněklecí" ;) ;)

Dál nemyslím, že je nějak vhodno či nutno pomlouvat widle, je to fakt oper. systém (a ne že ne), ale prostě jsme lidi, kteří si vybrali něco jiného, protože jim Widle nevyhovují. Tečka ;)

A děkuji za zmínku o kamarádství z dětsví, už je to doba, co jsi byl ještě malej jimíšek a já balil tvojí ségru :-D :-D
#92
Citace od: jimi kdy 08. 01. 2009, 15:01:53
, ale to PulseAudio mi jede proste potisejs nez ostatni, mozna je to mnou, ale vzdy jsem mel vsechno na Full a i tak to bylo tichy. S OSS ty pisnicky slysim normalne ;)

Jak říkam, já jse ms tím problémy neměl, takže ... tak ;) Já právě někde četl, že s gnome 2.26 přijde i větší tlak na použití Pulse, takže proto to píšu, zjištuji, jak jsou s ním lidi spokojeni ;)
#93
Citace od: jimi kdy 08. 01. 2009, 14:54:48
Tak ja pouzivam OSS protoze mi na nem jde nejhlasiteji zvuk, kdysi jsem mel PulseAudio (Kamos mi ho tam nastavoval), ale i na 100% volume neslo skoro nic slyset

Tak to je divný, tohle se mi na libovolný kombinaci ALSY/OSS/PULSE nestává (nestávalo) :-/ A pokud máš na OSS i na ALSE zvedlý PCM a MASTER na FULL, je to různá hlasitost? i na programu, kterej OSS nebo ALSA využívá (např .v Amaroku se to dá přepnout)
#94
Citace od: urys kdy 08. 01. 2009, 14:30:22
No a proč PULSE - třeba proto, že si mohu hlasitost řídit v každé aplikaci nezávisle na těch ostatních

Aha, to jsem třeba vůbec nevěděl, že Pulse podporuje ;) Díky za tip ;)
#95
Citace od: Xgamer kdy 08. 01. 2009, 14:16:30
Srandu ako PulseAudio nepouživam, nevidím v tom pre mna žiaden plus, iba kopec problemov. Ja použivam Alsa a som spokojný ;)

Také myslím, osobně na všech pc mám alsu ;) Na desktopu jsem zkusil PulseAudio a pokud jsem neaktivoval alsu, tak to nešlo vůbec, pokud ano, tak pokud jsem dal hlasitost na 50%, bylo to jako na 100 %, pokud na 25 %, bylo to jako na 50% a pokud na 100 %, hlasitost byla "na 200 %", takže přebuzené i ticho ;) ;) Připadalo mi to, jako bych osučasně hrála alsa i pulseaudio a hlasitosti se sčítaly.

Je pravda, že jsem to zkoušel kdysi v DEV verzi (a na Mandrivě), ale ... moc mi to klidu a spokojenosti nepřidalo ;)

Proto se bojím, až nastoupí G. 2.26 a v ní "tlak" na použití Pulse ;) Chápu, že si člověk může alsu doinstalovat, ale přece jen... ;) ;)
#96
Volná diskuze / Pulse audio na Gnome 2.26
08. 01. 2009, 14:12:21
Ahoj, jak to vidíte s přechodem na budoucí GNOME 2.26 a s ním spojený přechod na PulseAudio? Máte raději Alsu, OSS nebo Pulse?
#97
Citace od: Xgamer kdy 08. 01. 2009, 14:08:15
A chcem sa spýtať v čom ako je bezpečnejší aptitude?

Já to vidím tak, že aptitude prostě spojuje výhody apt-všeho ;) Takže nemusíš hledat přes apt-cache a instalovat přes apt-get, ale prostě vybereš balíky (jako v synapticu) ;) Ale je to pěkné řešení, každopádně však já raději apt-get, nevím proč ;)
#98
Hardware / Re: SB 128 Live!
07. 01. 2009, 21:34:02
Spox, díky za tipy. Vyzkouším.
#99
Citace od: Spox kdy 07. 01. 2009, 21:00:56
Kdysi jsem dělal, nyní zásadně ne. Když mám možnost dělat čistou instalaci, tak mě vždycky zajímá, co je ve standardu a co tam už není a jak to dneska tvůrci vlastně chtějí, když se to instaluje načisto. Pak si to upravím, jak chci já a ptám, proč tam ještě stále jsou balíky jako JuK místo amarok atd.   ale to je na jiné téma...

Ahoj, já to myslel ve smyslu, že udělám čistou instalaci a poté doinstaluji to, na co jsem zvyklý (prostě "balík balíků aplikací, které používám"). Myslím právě tyhle amaroky, octave, gnuplot, maxima atd. Jde mi hlavně o ty "hlavní" balíky, abych totiž na nic nezapomněl.

Díky ;)
#100
Heheh... takhle - jestli to dokáže vygenerovat seznam balíků, který mám nainstalený, tak není problém, to už pak doinstaluji přes apt-get ;) Ve své podstatě mi to ale ulehčí to, že nebudu muset udělat cd /etc/apt/ a tam ten soubor najít, ale ... no nevím ;) ;)

Každopádně díky za rady ;) ;)
#101
Eee... jo, to je asi ono ;) ;)

Já to řešil tak, že jsem vzal z APT ten seznam balíků a akorát jsem ho dal tomu skriptovi, kterej to celý nainstaloval ;) ;)

Jen dotaz ještě - když dpkg nebude ty fajly mít, stejně je budu muset růčo stáhnout, ne?

Jen se ptám ;)
#102
Citace od: Tomáš Jančík kdy 07. 01. 2009, 13:57:02
nekde se da ten seznam doinstalovanych baliku i vygenerovat, takze to staci udelat jen pred reinstalaci a navic je jistota, ze nas nic nezapomenes... ale nevzpominam si ted, jak se to dela..

Aha, tohle jsem nevěděl, že jde (tedy napadlo mě, že by to tak mohlo umět, ale ... nevěděl jsem). Večer mrknu po netu a kdyžtak sem hodím odkaz, kdybych to našel. Díky za tip!


#103
Ahoj, používám skoro výhradně apt-get kvůli rychlosti (prostě udělám line command a mám to, tedy vím-li, co hledám, pak je to s apt-cache search už trošku horší ;))

Jinak apt-get používám také kvůli tomu, že si schovávám nainstalované balíky (myslím jejich seznam, ne přímo DEB balíky ;)) a při reinstalu spustím skript, který mi doinstaluje vše tak, jak sjem zvyklý, takže mám všude stejné vybavení bez problémů ;)

Btw. myslíte, že je to dobrá možnost to takhle dělat? Nebo neuškozuji si tím?

Díky ;)
#104
Hardware / Re: SB 128 Live!
07. 01. 2009, 13:31:06
Zrovna nejsem na svém PC, takže na tamto se podívám,

ohledně notebooku přítelkyně; jde o to, že alsamixer třeba spustím, nicméně ať nastavuji co nastavuji (alsamixer běžně používám, takže ho používám dobře, určitě), nic nezabere - až na znovuspuštění alsy (bud přes alsa nebo přes alsaconf). Jako znovu zavést.

Ale rozhodně díky za rady, vyzkouším, až se budu nacházet u daných strojů ;)
#105
Hardware / SB 128 Live!
07. 01. 2009, 01:58:56
Ahoj,

prosím chtěl bych se zetpat, jestli něco nedělám špatně (tedy určitě); na dvou kompech používám Deb. Lenny, akorát občas mám problémy se zvukem; v jednom případě mi nejde zvuk vůbec (alsa nainstalována, nakonfigurována, zavedena - ale nejde), zkoušel jsem se přidávat do skupin sound atd., stejně nezabralo.

Potom ještě jeden problém - u přítelkyně na notebooku (ACER něco) - má podobný problém, akorát ona si vždycky po stastu spustí alsaconf a provede konfiguraci, čímž se jí zvuk začne správně používat.

Nemáte již s tímto někdo nějakou zkušenost? Díky moc (nětkeré věci v GNU/Linu fakt nevím, proto se možná ptám blbě, ale od toho fórum je, ne? :-D)

Btw. moc hezký fórum tady je, díky za něho!

R.