Nefunguje mazání souborů do koše

Založil Maki, 18. 05. 2014, 14:59:56

Předchozí téma - Další téma

Maki

Zdravím, mám problém s mazáním souborů do koše na připojených oddílech ve složce /media. V domovském adresáři jdou vyhodit do koše bez problémů, ale ve složce /media to píše chybu "Nelze nalézt nebo vytvořit adresář koše" - ve správci souborů Thunar, nebo i v prohlížeči obrázků Ristretto (používám prostředí XFCE). Myslím že je problém v tom, že se ve složce /media vytvoří koš ke kterému potom nemám oprávnění.. Ve složce home se vytvoří koš ke kterému oprávnění mám. Tak jsem zkusil změnit vlastníka složky .Trash-0 z roota na sebe, ale stejně to píše chybu. Nevíte co by s tím šlo dělat? Díky..

Brano Dohoda

#1
Malo by pomôcť editovať súbor /etc/fstab.

samozrejme /dev/sdb1 a /media/usb nahradiť tým aby to súhlasilo s vaším pc...
Citace/dev/sdb1  /media/usb  ntfs-3g   defaults,umask=077,uid=1000          0       0

* na 100% som si nie moc istý či radím správne..
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Maki

Tak jsem to nakonec vyřešil vytvořením adresářový struktury koše ve složce, kde začíná jiný oddíl. Adresářová struktura koše je "uzivatelsky_jmeno/.local/share/Trash" + nastavení oprávnění složek. Tuhle strukturu je potřeba vytvořit na každým oddíle, kde je potřeba mazat do koše. Asi má tenhle problém jen Xfce. Ale díky za odpověď..

Čerpal jsem z návodu http://mynixworld.info/2012/09/16/fix-the-unable-to-find-or-create-trash-directory-in-thunar/