Latest news

Založil lemur, 17. 05. 2014, 20:58:38

Předchozí téma - Další téma

lemur

Ahoj,
provozuji Debian stable KDE a na plochu jsem si dal Latest News pro zobrazování RSS kanálů, ale nechce mi to zobrazovat žádný kanál..Zrovna dnes jsem to samé zkoušel v Kubuntu 14.04 a zobrazuje bez problémů. Kde může být chyba?

Brano Dohoda

Tak neviem ale mám Debian KDE Stable už veľmi dlho a predvčerom si si akurát zapínal RSS Widget a ide v poriadku ako môžeš vidieť na screenu mojej plochy...
Takže je otázne akú adresu RSS tam vkladáš či nevkladáš len čisto http link stránky a podobne lebo na RSS sú určene linky, nie je možne tam vložiť obyčajný link stránky a čakať že RSS čítačka si sama poradí a nájde RSS xml

Screenshot
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

lemur

RSS NOW funguje taky, ale je tam ještě jeden widget, který se jmenuje přímo Latest news a ten mi v debianu nefunguje..v kubuntu s tím samým kanálem ale jo..přijde mi lepší příspěvky jsou tam pěkně pod sebou a nerotujou dokola jako v RSS NOW

Brano Dohoda

#3
No tak ten sa mne osobne nepáči ale o to tu nejde, skúšal som aj ten druhí a woalaaa funguje aj ten, prikladám screen.

Screenshot



PS: aký kanál konkrétne ti nefunguje skúsim ja...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

lemur

ten co máš mi funguje taky...zkus najít Latest news. a nefunguje žádný kanál..

Brano Dohoda

#5
No mám len dva RSS NOW a druhý sa volá NEWS, je ešte nejaký tretí ? Ale ved na tom druhom screenshote čo som pridal sú pod sebou príspevky, no ale ak je aj nejaký tretí skúsim ja tretí... len ma naveď kde ho mám hľadať.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

lemur


Brano Dohoda

#7
Aha tak tento Widget defaultne v Debiane nie je, to si si musel doinštalovať sám, a mne nefunguje tiež. Pozrel som posledný update bol pred viac ako rokom, no asi budeš musieť napísať priamo majiteľovi Widgetu na KDE Apps, či ho nenaportuje na old KDE.

Je to pure qml widget ono potrebuje tiež nejaké balíčky (pure perl qmlviewer novšej verzii) a podobne, lebo v debian stable je Debian Wheezy KDE 4.8.4, a tento applet vyžaduje minimálne KDE 4.9.90 takže si ho môžeš odinštalovať podľa mna.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz