Debian a Asus M51Tr [vyřešeno]

Založil Supermeatboy, 16. 05. 2011, 15:17:46

Předchozí téma - Další téma

Supermeatboy

Dobrý den,
Po vydání nového UBUNTU 11.04 ( které zamrzá, nedělá to jen mě, ale i jiným uživatelům: http://www.linlap.com/wiki/asus+m51tr ).
Jsem se rozhodl vyzkoušet Debian.
Půjde mi Debian na mém notebooku? (myslím ovladače)
Zatím co jsem hledal, tak by mi měl jít: procesor u grafické karty si nejsem jistý.

Procesor:
AMD Turion X2 Dual-Core 64
Grafická karta:
ATi radeon HD 3470
Pevný disk:
Rozhraní Serial ATA



branec

#1
Mám ASUS k51ij a všetko mi ide bez problémov WIFI, čítačka kariet, web kamera a tak ďalej....

Odporúčam stiahnuť

GNOME - http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.1a/i386/iso-cd/debian-6.0.1a-i386-CD-1.iso (700MB 1CD)
KDE - http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.1a/i386/iso-cd/debian-6.0.1a-i386-kde-CD-1.iso (700MB 1CD)

a malo by to ísť v pohode a nie si sám čo utiekol od blubuntu :-D ja osobne na notebooku mam Debian 6 GNOME a na normálnom pc mám Debian 6 KDE. Dal by som aj na notebook ale asi by to nezvládol ale aj to skúsim, mňe nejako te QT vecičky viac vyhovujú ako GTK. A ani priateľka nenamietala keď som dal Debian 6, vravela že toto je oveľa lepšie ako to nove bubu :-D

PS: Samozrejme ak budeš mať nejaké problémy neváhaj a napíš do príslušnej témy a mi radi pomôžeme s tvojím problémom "dúfam že žiadne nebudú" prajem GL HF !!!

Supermeatboy

#2
Dík moc :D
To nové Ubuntu je fakt děs =) . Jinak zrovna dneska se chystám na instalaci Debianu, tak uvidíme, jestli vše bude běhat tak jak má :D .
PS: Co znamená i386 neměl bych stáhnout cd s amd64 ?

branec

#3
i386 je 32bit verzia systému, amd64 je systém 64bit ja osobne dávam prednosť 32bitovim systémom s 64 nemám moc dobre skúsenosti a popravde bežný užívateľ nevyužije 64bit takže pre normálnych smrteľníkov na bežne používanie postačuje 32bit.

i386 ak máš RAM 1GB, 2GB, 3GB, (ja mám na PC 4gb a aj tak používam i386 čiže 32bit verziu len kernel mám bigmen ten umožňuje používať v 32bit systéme 4GB ram a viac)
amd64 ak máš viac ako 4GB ram čo asi ťažko na notebooku bežnom....

Supermeatboy

#4
Dík to jsem potřeboval. U mého asus mám taky 4G. Jdu instalovat. Pak určitě dám vědět, jak to dopadlo  ;) .



Edit : Ahoj
Tak Debian běží žádné zamrzání nic. Ale mám pár problému : 1 Wifi-když zapnu Inter. prohlížeč t. ak můžu normálně surfovat, ale když se chci například přihlásit na icq, tak to nefunguje. 2 Odinstalace- chtěl jsem odinstalovat empathy (  v Centrum softwaru ) jsem klik na odstraint, ovšem nic se nestalo. ( jinak normálně můžu instalovat a odinstalovávat programy co jsem z Centra nainstaloval např: pidgin )
Nevíte někdo prosím co s tím ?

branec

#5
toto ani ja nechápem prečo to nejde ani emapthy ani napríklad gnash plugin pre prehliadače nejde dať preč s centra softweru.

čo sa týka pripojenia na icq/jabber ja som musel zmazať defautl key v pasword and decription key stamať som odstranil password default a potom som si zadal účet na jabber ale už v pidgine a potom to šlo.

SCREEN: synaptic aj ten key kde som mazal

branec

ja osobne empathy som ani nedaval prec len som ho skril z hlavneho menu lebo pri odstraneni empathy s synapticu odstrany aj gnome takze len si ho ukrote v hlavnom menu nech sa nezobrazuje

Supermeatboy

Dík. Zkusím ten postup .
Jinak ty ikonky na desktopu jsou Faenza =) ?

branec

#8
Áno faenza icon a theme je Equinox

Ak bude treba spravím tu niekde návod ako na theme Equinox troška som sa s tím potrápil aj ja  ;D

Supermeatboy

Ten návod by se určitě hodil =).
U mě to vypadá aktuálně takhle (akorát mě štve ta ikonka gnome :D )  :



branec

Oukej spravím návod menši do sekcie na to určenej...

branec


Supermeatboy

#12
Ahoj
Mám ještě pár dotazů ohledně Debianu.
Když chci z centrumu nainstalovat vlc, tak se to dostane do poloviny instalace a pak se zruší.
Když chci nainstalovat balíček ( chrome ) zadám sudo dpkg -i jmeno.deb tak mi to vypíše jenom tohle :

(Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 120275 souborů a adresářů.)
Připravuji nahrazení google-chrome-stable 11.0.696.68-r84545 (pomocí .../google-chrome-stable_current_i386.deb) ...
Rozbaluji náhradu google-chrome-stable ...
dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku google-chrome-stable:
google-chrome-stable závisí na libcurl3; avšak:
  Balík libcurl3 není nainstalován.
dpkg: chyba při zpracovávání google-chrome-stable (--install):
problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované
Zpracování spouštěčů pro balík menu ...
Zpracování spouštěčů pro balík man-db ...
Zpracování spouštěčů pro balík desktop-file-utils ...
Zpracování spouštěčů pro balík gnome-menus ...
Při zpracování nastaly chyby:
google-chrome-stable

Nevíte někdo kde jsem udělal chybu?

pulpe

Citace od: Supermeatboy kdy 19. 05. 2011, 16:03:31
...
Když chci nainstalovat balíček ( chrome ) zadám sudo dpkg -i jmeno.deb tak mi to vypíše jenom tohle
...

Pro instalaci balíčků mimo repozitáře doporučuji sudo gdebi jmeno.deb příkaz si sám dotáhne závislosti...

Ota Trkola

Citace od: Supermeatboy kdy 19. 05. 2011, 16:03:31
Ahoj
Mám ještě pár dotazů ohledně Debianu.
Když chci z centrumu nainstalovat vlc, tak se to dostane do poloviny instalace a pak se zruší.
Když chci nainstalovat balíček ( chrome ) zadám sudo dpkg -i jmeno.deb tak mi to vypíše jenom tohle ......

Co se stane, když zadáš do terminalu:

$ sudo aptitude install vlc

Pro instalaci prohlížeče Google Chrome přidej do /etc/apt/sources.list řádek:

deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main

V terminálu zaktualizovat software:

$ sudo aptitude update

A pak si v Synapticu vybrat požadovanou verzi Chrome - stable, beta, unstable.