otočení plochou kolečkem myši

Založil dredata_zizalka, 15. 06. 2012, 19:06:29

Předchozí téma - Další téma

dredata_zizalka

Ahoj,

jako nově příchozí k Debianu znovu nastavuji funkce, na které jsem byla zvyklá z Ubuntu.
Co mi hodně chybí je otáčení 4 ploch jako kostkou pomocí kolečka myši.

Mohl by jste mi prosím někdo poradit přesnou cestu jak na to? Jak se znám naistalovala bych spoustu zbytečností (nemám moc cit pro rozdíly mezi copiz fusion icon, compiz manager apod..). Postačil by mi i odkaz na návod. Rychlým gůglem jsem si našla návody na kde co jiného, ale nechci to zatím zkoušet dle návodů pro Ubuntu (zaplácala bych si pravděpodobně systém balíky, které třeba nejsou vůbec potřeba).  ;D

prosím prosím  ::)

Moc díky, žíža

Ota Trkola

Rád bych ti poradil, ale Compiz není u uživatelů Debianu zrovna nejoblíbenější fíčurou. Naposledy jsem ho zkoušel cca 3 roky zpět a to už asi nebude stejný postup. Raději bych se mu vyhnul, už jen proto, že umírá z důvodu příchodu Gnome 3 do budoucího stable.

dredata_zizalka

#2
oukýdouký, a nějaký jiný tip jak se pohybovat mezi plochou 1-4? Překlikávání mi nevyhovuje :-( navíc když odložím okno víc do stran, tak na druhé ploše se vůbec neukáže, takže ani o posouvání nemůžu být řeč  ???
Nějaká jiná vychytávka není? Nechce se mi věřit, že tak užitečnou věc lidé přestali používat  :o


Firzen

V KDE4 to je standardní chování s tím kolečkem myši. Ale to jsi asi nechtěla slyšet. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

dredata_zizalka

To ne  :D já bych radši tuto funkci v Gnome  ::)

Bohouš

#5
v xfce je to taky standardni chovani :D
mozna by to compiz zvladl (ale netvrdim, ze urcite ano, dlouho jsem ho nevidel - v KDE mam kwin)

openbox to take myslim umi - mozna kdyz bys chtela mermomoci zustat u gnome a bez compizu, tak jako spravce oken zkus openbox

EDIT:
Taky vam prijde, ze vsechny ostatni libovolne lightweight utility toho umi mnohem vice nez heavyweight utility z gnome?
OS: Debian Wheezy

dredata_zizalka

openbox joo?
no naistalovala jsem, včetně manažera. I když mám nastavené posouvání plochy při posunutí okna tak se nic neděje. Co mě překvapuje, že ani nepřeteče na další plochu..jako kdyby žádná další plocha vedle nebyla  :(

Bohouš

umi oboje, inspiraci v konfiguraci si muzes vzit treba z lubuntu
OS: Debian Wheezy