[SOLVED] Boot z netu - instalace Debianu

Založil Miro churchyard Hrončok, 06. 01. 2009, 16:23:25

Předchozí téma - Další téma

Miro churchyard Hrončok

Ahoj. Když jsem instaloval Debian, nejdříve jsem se (marně) snažil přijít na to, jak bych mohl ušetřit médium a nabootovat do instalace Debianu (konkrétně testing, ale tak nějak všeobecně) přímo přes internet. Když jsem nenašel žádnou takovou možnost (boot z netu) v setupu BIOSu, musí to nutně znamenat, že to můj BIOS prostě neumí?

Díky

kouzer

A jak bys to chtěl nainstalovat přímo z netu bez instalačního media? Jedině jak by to šlo je PXE, ale to ti po netu nepujde (myslim si to teda). To bys nejdřív musel mít na LANce server a musel by to tvůj bios umět. Takže ti asi zbývaj jen tyto možnosti:

1) Stáhnout netinst obraz a nainstalovat to z něho třeba z RW.
2) Použít live cd nějakého distra a nainstalovat to z něj.
3) Mít na síti server co to umí a použít to PXE.

Tomas Jancik


Petr Krčmář

Citace od: Tomáš Jančík kdy 06. 01. 2009, 16:32:18
instalace z indeternetu je popsana zde

To není instalace z internetu, ale z lokální sítě na které musí běžet PXE. Instalovat "úplně" po internetu bez média není možné. BIOS neumí TCP, aby se někam připojil a něco stahoval. Já osobně instaluji z businesscard obrazu, který má 32 MB a je tedy ještě menší než netinstall:

http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r6/i386/iso-cd/debian-40r6-i386-businesscard.iso

Neobsahuje ale žádné balíky a všechno tahá ze sítě.

Jakub Lucký

Otázka je nejasná, nicméně možností je několik...

1) Z fungujícího Unixu na disku (je potřeba chroot, wget) za určitých předpokladů (již udělané partition)
http://www.underhanded.org/papers/debian-conversion/remotedeb.html

2)Z z libovolného LiveCD totéž, akorát bez předpokladů

3) PXE  - už tu padlo

4) k ušetření médií bootovat z USB business card nebo RW ;)

Btw: Ahoj Mirku :-)
Developers, developers, developers, developers, developers!

Miro churchyard Hrončok

Měl jsem na mysli bootování přímo z BIOSu, někde jsem snad četl, že to jde, ale možná se mi to zdálo. Jinak díky za jiné možnosti.

BTW Ahoj Kubo ;)

Petr Slunský

Ahoj,
když čtu bootování z BIOSu, tak v tom nějak cítím podporu bootování po lokální síti přes PXE. To tady již bylo komentováno. BIOS počítače, pokud vím, bootovat přes net neumí. Pokud je ale tvůj počítač relativně nový, stačí stáhnout malý obraz (netinst) třeba na USB flash a bootnout z toho.

Při dnešních konektivitách bych to ale asi už ani neřešil.

Debian

Zdenek

Nemyslí tazatel používání některých nových mainboardu s Linuxem v ROM?
Někde jsem takové viděl. Mají umět browsit po netu bez instalace OS, rovnou po zapnutí. Nešlo by to nějak využít k instalaci?

Tomas Jancik

to maji novejsi ASUSi. na svem ntb to mam taky. pouzil jsem to jendou a nijak jsem se v tom moc nehrabal, ale jelikoz tam neni skoro nic, tak nevim jak to vyuzit k instalaci systemu...

Miro churchyard Hrončok

Netrapte se, evidentně jsem vymyslel věc, která neexistuje. Totiž že bios by si podle nějakého umístění stáhl do paměti ten minimální kreditkový netinst a z něho nabootoval.

milosman1

Tak lidicky boot z netu jednoducho a rychlo,ziadne medium,ziadne iso,cisty holy klik.www.goodbye-microsoft.com
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(