Nelze se připojit na zabezpečenou WiFi

Založil Pohy, 23. 09. 2010, 17:09:24

Předchozí téma - Další téma

Pohy

Mám Debian 5.0 (Gnome) na mém laptopu Acer Travelmate 530. Když se chci připojit na zabezpečenou WiFi tak mě systém vyzve k zadání hesla zvolím například 64/128bit ASCII a sdílení klíče na otevřený systém (adekvátní k nastavení sítě) zadám správné heslo. Chvíli se snaží připojit a pak mě vyzve k zadání hesla znovu.  :-\ A tak pořád dokola. Předem děkuji za rady.

Petr Slunský

Ahoj,

jen podotázka:"jsi si opravdu jistý, že heslo je 64/128 ASCII"? několikrát jsem narazil na podobný problém, a pomohlo tupě zkusit jiné varianty WEP hesla (hexa, ascii, apod.) a některý z nich se chytl.

Debian

Pohy

Děkuji za odpověd. Zkoušel jsem i jiné varianty, a žádná z nich nepomohla... A heslo je 128bit ASCII.

fridlik

ahoj, mam podobny problem. Kdyz se pripojuju na wifi se zabezpecenim WPA2 tak se pripojim kdykoliv, kdyz se ale chci pripojit na wifi, kde je overovani pres PEAP a certifikat, tak se pripojim pouze kdyz restartuju pocitac. Jinak to po me chce porad heslo znovu a znovu. Takze se vzdy pripojim jen jednou. Zkousel jsem restartovat NetworkManager a tim to taky neni. Napada nekoho reseni?

Yontalcar

Citace od: fridlik kdy 06. 06. 2011, 23:09:29
ahoj, mam podobny problem. Kdyz se pripojuju na wifi se zabezpecenim WPA2 tak se pripojim kdykoliv, kdyz se ale chci pripojit na wifi, kde je overovani pres PEAP a certifikat, tak se pripojim pouze kdyz restartuju pocitac. Jinak to po me chce porad heslo znovu a znovu. Takze se vzdy pripojim jen jednou. Zkousel jsem restartovat NetworkManager a tim to taky neni. Napada nekoho reseni?
co máš za wifinu/ovladač k wifině?
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

fridlik

wifinu mam atheros AR9285 Wireless Network Adapter a ovladac driver=ath9k driverversion=2.6.36.4-1.