Používáte DNSSEC?

Založil Roman Horník, 01. 02. 2012, 19:33:01

Předchozí téma - Další téma

Používáte DNSSEC (max. 2 odpovědi)?

1) Používám a používat budu
2 (33.3%)
1) Používám, ale je to k prdu
0 (0%)
1) Nevím / Co to je?
2 (33.3%)
1) Nepoužívám, ale uvažuji o tom
0 (0%)
1) Nepoužívám a ani nechci
2 (33.3%)
2) ... přes vlastní DNS server
1 (16.7%)
2) ... přes server providera
0 (0%)
2) ... přes jiný server
1 (16.7%)
2) ... nevím a neotravuj!
0 (0%)

Celkem hlasů: 6

Roman Horník

Zatímco v případě IPv6 ještě váhám, rozhodl jsem se rozchodit si na svým stroji vlastní DNS server, co podporuje DNSSEC, běžící na BINDu. Rozhodl jsem se k tomu nejen proto, že chci bejt "cool a in", ale proto, že nemám rád podstrčený stránky. Vygooglím si například datasheet nějaký součástky, kliknu na odkaz, ale namísto toho vidím různý prasárny. Pokud byl navíc obsah stránky infikován, linuxákům to sice nejspíš nijak neuškodí, ale majitelům GUI pro M$-DOS to může přidělat vrásky na čele. Ale i kdyby by byly jak z alabastru, je to hnus, velebnosti. Právě takovým podvrhům má DNSSEC zabránit.
Na stránkách CZ.NIC se jednak o DNSSEC dočtete víc informací, druhak vpravo uvidíte klíč. Pokud má zelenou barvu, nemusíte tohle číst dál, má-li ale červenou barvu, pomocí jednoduchýho návodu (body 1-1.3) si můžete během pár okamžiků ochranu DNSSEC zaktivovat. Jde jen o to nainstalovat si DNS server BIND9, upravit 2 až 3 konfiguráky, nastavit si DNS na 127.0.0.1 a restartovat BIND9. Hotovo. Ačkoliv jsem to nikdy předtím nedělal, napoprvý se mi to povedlo, všechno šlape krásně. Když by ale někdo měl problémy, něčemu nerozuměl, máme tady přece fórum :).

Tady je další test
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Nepoužívám. Používám Dnsmasq. A neotravuj... ;D

Antonín Mička

no, já jedu i na servery CZ.NIC, tak doufám, že se jim dá věřit :)