dv7-1040ec problem s VGA

Založil Erich Stark, 11. 11. 2009, 14:29:21

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravim, mám tento notebook a používam ho ako desktop. Biosy HP sú dosť obmedzené a preto mám jeden problém. Potreboval by som radu ako prinútit systém aby zobrazovanie zariadenie bolo externy monitor a nie ten interny na notebooku. Obrazovka sa mi objavi az pri logine. Na noteboku mam klasicky D-SUB konektor http://www.technoa.co.kr/content/powerreview/monitor/EIZO_L671/ATI%20DVI-DSUB%202.jpg
Neni to taka zavazna vec ale ak by sa to dalo spravit bol by som rad..Kazdy je predsa spokojny ak sa moze dostat do biosu alebo aby videl jak bootuje system.  :-\
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Erich Stark

Znovu potrebujem doma vecsie rozlisenie a teda pripojit sa na monitor, a mam s tym problemy, debian squeezy
snazil som sa nastavovat cez xrandr ale mi neukazovalo moj pripojeny monitor, cez nvidia-settings to slo, ale ta aplikacia sa mi moc nepaci, pretoze ak vypnem notebook, odpojim kabel a nabootujem bez monitora tak mi nezapne obraz na notebooku, zaujimam sa o nejaku utilitku, pomocou ktorej ked pripojim monitor automaticky mi vypne notebook display a zapne monitor, odpojim ho a zase naopak, viete o niecom takom?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

koljin

Ahoj,

Požívám podobnej setup. Můžu říct, že nastavit v biosu rovnou výstup na externí monitor, to nevěřim, že pude (ale možná se na to najde odborník kterej ví jak by se to dělalo :D).

Co se týče xrandr, tak z toho nvidia driver umí jenom něco, takže na nastavování monitorů je asi nejlepší nvidia-settings. Pokud máš problém s tim, že to neni perzistentní, tak při startu session můžeš použít nvidia-settings -l, viz man nvidia-settings. To všechno je ale nastavení až po přihlášení.

Pokud chceš nastavení eště před přihlášenim, hned po startu X, tak to dělám normálně v xorg.conf. Když si tam chytře nastavíš meta-modes, tak se ti buď nahodí externí monitor nebo interní, podle toho jestli bude nějakej externí připojenej... Např. pokud máš interní monitor jako "DFP-0" a externí jako "CRT-0" (názvy zjistíš v nvidia-settings), tak v Section "Device" uvedeš

Option         "metamodes" "NULL, CRT-0: nvidia-auto-select; DFP-0: nvidia-auto-select, NULL"


Víc se dočteš v manuálu k driverům, kde je to hezky popsaný (někde v části nastavení twinview). Doporučuju si nastavit v xorg.conf i ostatní módy, který často používáš (já tam mám např. 800x600, 1024x768 ...) kvůli hrám (pokud to využiješ), aby mohly změnit fullscreen rozlišení.

No a pokud chceš aplikovat nastavení už při bootu (tušim hned po zavedení udev nebo vykonání console-setup), tak používej nouveau :) Já mám radši ofic driver, takže mám nastavení takhle :)