Flashplugin instalacia

Založil milosman1, 08. 02. 2009, 21:33:28

Předchozí téma - Další téma

milosman1

Caute vie tu niekto podrobny navod na instalaciu flashplayeru do operi a icewealsu???apt-get install flashplayer-nonfree nereaguje ::)
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Boogey

#1
Jestli rychly, to nevim, ale doporucuju stahnout zdrojaky flash playeru 10 - install_flash_player_10_linux.tar.gz z http://get.adobe.com/flashplayer/, ktery bez problemu a napoprve nainstalujes. Pak spustit konqueror a dat v nastaveni vyhledat moduly a melo by ho to najit a pote uz to bude fungovat i v iceweaselu. Operu jsem netestoval.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Martin 'Želva' Malý

Stáhni si ze stránek Adobe: http://www.adobe.com/products/flashplayer/ flash player v tar.gz. Rozbal ho a spusť instalátor. Budeš muset zadat cestu, asi to bude /usr/lib/opera nebo nějak podobně - příklad se ti tam zobrazí.

Ofiko návod na instalaci v angličtině tu: http://www.adobe.com/products/flashplayer/productinfo/instructions/

EDIT: tak pozdě :(
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

milosman1

Citace od: Martin 'Želva' Malý kdy 08. 02. 2009, 21:47:32
Stáhni si ze stránek Adobe: http://www.adobe.com/products/flashplayer/ flash player v tar.gz. Rozbal ho a spusť instalátor. Budeš muset zadat cestu, asi to bude /usr/lib/opera nebo nějak podobně - příklad se ti tam zobrazí.

Ofiko návod na instalaci v angličtině tu: http://www.adobe.com/products/flashplayer/productinfo/instructions/

EDIT: tak pozdě :(

To som robil,ale ako mam spustit instalator ked jediny co mam tak to je na deb subori,mne to maximalne otvorilo v archivacnom programe,rozbalilo to a nic sa nedialo,pokusal som to rozbalit v usr/lib/opera/plugin ale vypisalo mi,ze nemam neja ke prava na to,ako nechapem,jedinym spravcom som ja.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Petr Krčmář

Není ani potřeba spouštět instalátor. Stačí ze zmíněného archivu vybalit soubor libflashplayer.so a nahrát jej do adresářů /usr/lib/mozilla/plugins/ (pro Firefox) a /usr/lib/opera/plugins/ (pro Operu). Mě to takhle jednoduše funguje.

airlive

Cesta pro pluginy do Opery:
ln -s /usr/lib/flashplayer/libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins

milosman1

Citace od: Petr Krčmář kdy 08. 02. 2009, 22:58:52
Není ani potřeba spouštět instalátor. Stačí ze zmíněného archivu vybalit soubor libflashplayer.so a nahrát jej do adresářů /usr/lib/mozilla/plugins/ (pro Firefox) a /usr/lib/opera/plugins/ (pro Operu). Mě to takhle jednoduše funguje.

No a teraz nastal este vacsi problem,pokusal som to robit podla tvojho navodu,nahral som ten plugin do operi,lenze sa tam nahral poskodeny,teraz ho neviem ani odstranit,neviem ci asi nebude treba o reinstalaciu operi,pretoze ak ho chcem odstranit tak ma upozornuje ze namam na to pravo???Ak by si mohol popisat ako presne si nahraval plugin ty do adresara???
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Petr Krčmář

Citacenamam na to pravo???Ak by si mohol popisat ako presne si nahraval plugin ty do adresara???

Na to, abys mohl zapisovat do toho adresáře, musíš mít právo administrátora (tedy uživatel root). Podle apt-get předpokládám, že máš Ubuntu. Použij tedy příkaz sudo, který z Tebe udělá dočasně nejvyššího. Asi takto:

$ sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins/

Jak se projevuje to, že je soubor "poškozený"?

milosman1

Citace od: Petr Krčmář kdy 09. 02. 2009, 10:24:56
Citacenamam na to pravo???Ak by si mohol popisat ako presne si nahraval plugin ty do adresara???

Na to, abys mohl zapisovat do toho adresáře, musíš mít právo administrátora (tedy uživatel root). Podle apt-get předpokládám, že máš Ubuntu. Použij tedy příkaz sudo, který z Tebe udělá dočasně nejvyššího. Asi takto:

$ sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins/

Jak se projevuje to, že je soubor "poškozený"?

Praveze mam debian,inac pracujem vo terminali ako root,lenze pri zapise suboru sa subor nahral poskodeny a teraz neide ani zmazat ani opravit,skusal som preinstalovat operu,ale zalozka plugins neide odstranit ani pri odstraneni operi.A ked som sa pokusal nahrat subor znova tak mi vypisalo,ze subor uz existuje.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Erich Stark

tak daj alt + f2 napis tam gksu nautilus vyhladaj zlozku a zmaz  8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

milosman1

Citace od: Petr Krčmář kdy 09. 02. 2009, 10:24:56
Citacenamam na to pravo???Ak by si mohol popisat ako presne si nahraval plugin ty do adresara???

Na to, abys mohl zapisovat do toho adresáře, musíš mít právo administrátora (tedy uživatel root). Podle apt-get předpokládám, že máš Ubuntu. Použij tedy příkaz sudo, který z Tebe udělá dočasně nejvyššího. Asi takto:

$ sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins/

Jak se projevuje to, že je soubor "poškozený"?

Beriem na vedomie.
Cize nahral som to do adresa iceweaslu a do adresara operi,ale nic sa nedeje.V opere som prsiel nastavenia Tools/Preferances/Advanced/Content/Plug-ins Option a v plugin path mam /usr/lib/opera/plugins:/usr/lib/mozilla/plugins.Neviem ci to mam spravne,ale v icewealsu mi to neide.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Martin 'Želva' Malý

Máš povolené pluginy v Nástrojích → Rychlé nastavení?

Stáhl jsi ten soubor dobře?
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

milosman1

Citace od: Martin 'Želva' Malý kdy 10. 02. 2009, 19:42:59
Máš povolené pluginy v Nástrojích → Rychlé nastavení?

Stáhl jsi ten soubor dobře?
mam vsetko povolene,subor so stiahol urcite dobre.ja uz fakt neviem cim to moze byt.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Martin 'Želva' Malý

Zkus nainstalovat starší verzi flashe, už taky nevím, čím to může být... :(
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Boogey

Ja bych doporucoval spustit preci jen ten instalator z baliku FlashPlayeru 10.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)