vzdálená plocha ihned po startu

Založil joska, 06. 12. 2015, 05:53:58

Předchozí téma - Další téma

joska

Dobrý den,
potřeboval bych, aby mi po spuštění PC naběhla rovnou vzdálená plocha ve Win8/10 resp. přihlášení k ní.
Stroj nebude používán na nic jiného než pro přístup k jednomu jedinému PC.
Předem děkuji za rady
joska

Roman Horník

#1
Server pro woknouze žádnej neznám, woknouze nepoužívám. Ale snad trochu poradím:
Přičuchnul jsem k protokolu VNC, čili jako linuxovej server používám vnc4server (jsou i další), jako klienta používám xvncviewer (samozřejmě jsou i jiný programy, jako klient s GUI dobře poslouží třeba Remmina, která umí i RDP).
Čili to chce na woknouze sehnat nějakej VNC server (zkusil bych asi RealVNC), ten nastavit, aby se spouštěl se systémem, no a na straně klienta nechat spustit se startem grafickýho prostředí příkaz něco na způsob
xvncviewer server:1
^VNC klient
           ^název serveru
                 ^číslo obrazovky (obvykle :1; pokud je spuštěnej další server, ten bude mít :2 atd.)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

joska

Děkuji, server s VNC mi na Woknech běží. Potřebuji ze starého stroje udělat "tenkého klienta" pro uživatele Woken, tak aby ani nepoznal, že tam běží linux, to by pro něj bylo moc náročné. Takže teď už jen potřebuji zjistit, jak se přihlásit v debianu 8 bez zadávání loginu a hesla a přidat automatické spuštění xvncserveru, je to tak? Pokud mi i v tomto poradíte, budu moc rád.
Rád bych to provozoval na debianu, podle všeho je velice spolehlivý a neměl by pro tento účel potřebovat průběžnou údržbu, uvažuji správně nebo se pletu?
Předem děkuji.
S pozdravem joska

Roman Horník

Ňáko tomu požadavku nerozumím, nebylo by lepší provozovat toho wokňouze na virtuálním stroji (třeba Virtualbox) a ten druhej ščot nechat spát (a ušetřit tak kolem 50-100Wh energie)?
Ale budiž, něco jako tohle jistě pomůže:
startx xvncviewer -fullscreen server:1
Nejdřív se musí odinstalovat nebo deaktivovat přihlašovací správce (GDM3, KDM, SLiM,...) a pak ten řádek stačí přidat do /etc/rc.local
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

joska

Děkuji, spíš tomu nerozumím já, nemám tolik zkušeností. Pokud bych PC virtualizoval, zůstane mi na stejném železe, nemám ho kam dát. Asi by šlo k němu přistupovat i na tak, ale tak přeci neušetřím, pořád dva stroje. Požadavek je přistupovat k jednomu PC na dvou fyzických místech, jedním uživatelem. O linuxu uvažuji kvůli spolehlivosti a nízkým nárokům na hw, na druhé pracoviště hodlám použít velmi starý stroj.
Zdraví a děkuje joska