Ovládanie zvuku z panelu XFCE nefunguje, debian jessie

Založil tom3f, 30. 10. 2015, 12:23:19

Předchozí téma - Další téma

tom3f

Zdravím,
Nedávno som prešiel z gnome na xfce. Mám monitor pripojený cez HDMI a v monitore mám zapojené slúchadlá. V gnome mi normálne fungovalo ovladanie hlasitosti no v XFCE neviem nastavit hlasitosť cez GUI tool. Ak spustím alsamixer v terminále tak môžem cez F6 vybrať (default), HDA Intel HDMI, HDA Intel PCH, pričom pod HDA Intel HDMI voľbou mám len S/PDIF pri ktorom sa dá len vypnúť alebo zapnúť no a pod (default) mám Master kde môžem regulovať hlasitosť. Problém však je že na panely  v Audio Mixer Plugine pre xfce viem vybrať soundcard len HDA Intel HDMI, HDA Intel PCH a možnosť default tam chýba a tak nie som schopný ovládať hlasitosť. Vie mi niekto poradiť ako to správne nastaviť aby som vedel ovládať hlasitosť z alsa mixer pluginu ?

čepi

#1
Jestli mas zvuk zapojenej do monitoru pres HDMI (a znej pak sluchatka) tak musis jako soundcard v audio mixer pluginu nastavit ten HDMI vystup ne?

Ja mam treba v NTB zapojene repro primo na 3.5mm jack, tak mam nastavenou soundcard na "Playback: Built-in Audio Analog Stereo (Pulse Audio Mixer).

EDIT: + jeste teda mam doinstalovane pulseaudio a pavucontrol. Taky jsem se zvukem malinko zapasil nez jsem ho rozchodil tak abych byl spokojenej (relativne :D ).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

tom3f

#2
https://www.dropbox.com/s/3posrh4o3ygmhuh/Screenshot%20-%2011022015%20-%2008%3A41%3A03%20AM.png
Ked nastvim HDMI nemam tam zianu moznost ovladania hlasitosti ... jediny ovladaci prvok ktory funguje je ten master ak prepnem na default. Lenze ten v tom plugine pre xfce nemam moznost zvolit.

tom3f

Vyriešene trochu neštandardne, prešiel som na MATE, tam funguje všetko ako má.