Vzdálená plocha - pouze pro přihlášené ?

Založil VaKvas, 31. 10. 2010, 20:45:26

Předchozí téma - Další téma

VaKvas

Zdravim,

jsem začátečník a tak me prosim omluvte za hloupy dotaz :

Mam cistou instalaci Debianu a zapnul jsem si vzdaleny pristup. Pouziji ultraVNC z windows a vse funguje, ALE jen tehdy pokud jsem na debianu prihlaseny. Pokud nejsem a je debian server jen zapnuty, tedy bez prihlaseni, nelze se pripojit na vzdalenou plochu. Hlasi to, ze server neodpovida. Poradite me prosim nekdo, jak toto nastavit?

Diky
V.


Antonín Mička

na stopro vám asi neporadím, ale problém je v tom, že ten vnc server startuje až po přihlášení.
Pokud hodláte pracovat pouze vzdáleně, tak existuje nějaký vnc Xserver, který nahrazuje "normální" Xserver, s tím, že nemá výstup na grafiku a ven do monitoru, ale pouze na vnc clienty.

Jak a kde šáhnout, aby se to rochodilonevím, ale zkuste pátrat tímto směrem, třeba je to to, co hledáte.

lime

Tu  mate aplikaciu ktora to urobi, je to NXserver + klient a funguje to perfekne ci na Win, alebo *nx strojoch, vyhoda je ta ta ze sa pripajate cez ssh ;) na vzdialenu masinu http://www.nomachine.com/download.php mate tam aj deb balicky, takze ziaden problem dpkg -i *.deb popripade doinstalovat dalsie zavislosti apt-get install -f, snad ste hladali nieco take ;)

VaKvas

Dekuji Vam.
Jinak to vypada, ze ten NX server bude fain... zkusim.