Skype-Inconsistency detected[vyřešeno]

Založil Rovano, 03. 06. 2010, 23:18:43

Předchozí téma - Další téma

Rovano

Ahoj přátelé,
někteří mně znáte jako líného uživatele Ubuntu ;D Ale ponechme stranou bratrské rozeštvávačky.
Dnes jsem z nudy instaloval Debian Squeeze. Základní systém. Poté jednotlivě různé balíčky s volbou bez doporučených a navrhovaných závislostí. Xserver, Xorg, ovladače, Gnome,pár aplikací, nějaké knihovny atd. Rozchodil jsem akceleraci grafické karty instalací nesvobodných firmwarů a zákazem KMS, potom po instalaci nějakých hovadin pulseaudia(snad toho nebudu litovat:)začal fungovat i zvuk. Vlastně tu funguje téměř vše, vyjma nemanagmentovanýho Network manageru(nepotřebuju-pude pryč) a hlavně Skypu.
Potom jsem ze zoufalství a snahy shodit Debian Squeeze, překlenul jej na Sida. Ta potvora ale funguje pořád  8)
Až na ten zatracenej Skype.
Co jsem zkusil:
Instalaci 64bit verze Ubuntu. Instalaci 64bit verze dle wiki Debianu(2 varianty).
Instalaci 32bit Skypu dle wiki Debianu.
Nic nefunguje. Skype nastartuje, ale při logování spadne na:
Inconsistency detected by ld.so: dl-open.c: 611: _dl_open: Assertion `_dl_debug_initialize (0, args.nsid)->r_state == RT_CONSISTENT' failed!


Něco málo je tu:
http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=91774
Ale lib32-pulseaudio nemám.

Roman Horník

#1
A hele ho! ;D

První, čeho jsem se po instalaci zbavil, bylo PulseAudio, jedu na ALSu + Dmix a paráda :).
Možná to způsobuje PA, zkus to, ale spíš to vidím na zmrvenou binárku. Zkoušels jinou, starší verzi?

EDIT: Pro Tvý krásný oči jsem si nainstaloval nejnovější verzi pro Lennyho (2.1.0.81; balík skype-debian_2.1.0.81-1_i386.deb). Sice mám Sida, ale... funguje to.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Rovano

Citace od: Roman Horník kdy 03. 06. 2010, 23:46:09
A hele ho! ;D

První, čeho jsem se po instalaci zbavil, bylo PulseAudio, jedu na ALSu + Dmix a paráda :).
Možná to způsobuje PA, zkus to, ale spíš to vidím na zmrvenou binárku. Zkoušels jinou, starší verzi?

EDIT: Pro Tvý krásný oči jsem si nainstaloval nejnovější verzi pro Lennyho (2.1.0.81; balík skype-debian_2.1.0.81-1_i386.deb). Sice mám Sida, ale... funguje to.
A hele ho zdar! ;-)
Nj, jenže ty máš i386. Přinejhorším na tom taky skončím.
Můžeš víc rozebrat Alsu s Dmixem?

Roman Horník

Dmix zatím necháme, je to jenom mixér, a pokud vím, je přímo součástí ALSy a nemusí se nijak nastavovat. Zbav se ale PulseAudia, je to zlo, zejména máš li zvukovku à la Intel HDA.
Je to jednoduchý jak facka, otevři Synaptic a dej hledat výraz "Pulse". Jak jsou v levým sloupci stavový kostičky, tak hned nad nima klikni na prázdný políčko (vpravo je ještě jedno, pak Balík, Nainstalovaná verze,...), tím bys měl balíky v seznamu seřadit podle jejich stavu. Pokus se odstranit co nejvíc nainstalovaných balíků, až na: libgsm1, libpulse-mainloop-glib0 a libpulse0. Jestli tam máš VLC apod., klidně to tam nech. Za nemožnost odstranit tři výše zmíněný balíky můžou blbý závislosti. Pokud nemáš balík gnome-media, nainstaluj ho.
Až to budeš mít, restartuj X-ka a ALSA by už mohla sloužit (mimochodem- víš, že je ALSA původem česká?).
Jestli to bude mlčet, nezoufej, pravděpodobně máš stažený volůme. Spusť tedy gnome-volume-control, klepni na Nastavení, tam zaškrtej všechno co půjde, nakonec si pohraj s posuvníkama.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Jen pro jistotu - Debian SID nepoužívá pulseaudio pokud správně koukám na svojí instalaci. pořád tam mám Alsu. Jak by se mu teda dostalo Pulse Audio do systému? Jinak já na 32bit nemám se Skypem žádný problémy. Právě kvůli takovýmhle problémům nepoužívám 64bit a ani ho nikomu neinstaluju.

Rovano

Citace od: Ota Trkola kdy 04. 06. 2010, 08:55:48
Jen pro jistotu - Debian SID nepoužívá pulseaudio pokud správně koukám na svojí instalaci. pořád tam mám Alsu. Jak by se mu teda dostalo Pulse Audio do systému? Jinak já na 32bit nemám se Skypem žádný problémy. Právě kvůli takovýmhle problémům nepoužívám 64bit a ani ho nikomu neinstaluju.
No vždyť píšu, že jsem ho tam dal sám :) Dneska zkusím ty hrátky s Alsou a potom to přeliju na 32b.

Ota Trkola

Sorry, to jsem přehlédl. Určitě použij Alsu, funguje až na výjimky dobře a lépe než Pulse Audio. Pokud budeš instalovat 32bit (což bych ti doporučil), tak tam dej rovnou SIDa a doporučuju použít instalaci pomocí Businesscard ISO, návod viz můj podpis.

Rovano

#7
Citace od: Ota Trkola kdy 04. 06. 2010, 10:45:30
Sorry, to jsem přehlédl. Určitě použij Alsu, funguje až na výjimky dobře a lépe než Pulse Audio. Pokud budeš instalovat 32bit (což bych ti doporučil), tak tam dej rovnou SIDa a doporučuju použít instalaci pomocí Businesscard ISO, návod viz můj podpis.
Tak Alsa vypadá, že funguje. Nemám čas to dlouho testovat, ale 2 zdroje hrají. Hádám, že s Alsou nefunguje Skype, co je dělanej na pulse audio?
No Sida nevím. Přemýšlím, že se spíše vrátím na Squeeze. Nějak mi v Sidu zlobí Compiz a Pidgin. I když mám pocit, že ve Squeeze je stejní verze Pidginu. Compiz proto, protože to míň zatěžuje CPU.
Teď se ještě rozhoduju zda instalovat s více či ménně závislostmi :/ protože mi to stejně žere dost RAM.

Roman Horník

Skype může jet přes PA, ale taky nemusí, bez něj se klidně obejde, pro něj je PA jen volitelný.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

To že ti to žere moc RAM, znamená co? Kolik RAM máš po startu? Je to hodně závislé na tom co se spouští, ale to víš. Mě se Gnome spouští na jednom PC na 85 MB RAM a na druhém 75 MB. Na 64bit to bude samozřejmě víc. Jinak Skype rozhodně není závislý na Pulse Audio, já používám nejnovější verzi Skype s Alsou a nemám problém. Občas je potřeba si hodně pohrát s nastavením kanálů. Většinou Skype funguje při naprosto nepochopitelným nastavení kanálů. Vždycky kanály nastavuju až potom, co Skypu zakážu upravovat automaticky hlasitost.

Roman Horník

A ani neznáme konfiguraci Tvýho HW...
Jak velkou máš RAM? Je pro Tebe/Tvůj stroj těžký si někde splašit další paměťovej modul?
Mně Debík bere po startu kolem 120MiB (z 2GiB), přičemž mi běží Apache i Exim, mám proprietární (a žravej) ovladač grafiky, zato ale nemám HAL.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Rovano

#11
Tak pánové děkuji za spolupráci. S RAM bylo na vině něco, co v systému chybělo. I když jsem instaloval různe gvfs/fuse atd tak mi to nezabralo. Na Ubuntu jsem na ten balík přišel, ale bohužel si nepamatuju název. Ale teď jsem instaloval i doporučené balíky a je to ok. :)
Ještě jednou díky za spolupráci, soudruzi!

BTW: Jak se tu pracuje s karmou?  ;D

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

Citace od: Rovano kdy 04. 06. 2010, 13:14:00Na Ubuntu jsem na ten balík přišel, ale bohužel si nepamatuju název.
Použij prastarý paměťový médium, tužku a papír ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Rovano