virtualbox chyba 1912

Založil Franci, 17. 02. 2012, 11:31:53

Předchozí téma - Další téma

Franci

dobrý den,
po instalaci virtualboxu-ose jsem se dočetl že nepodporuje usb (ani jsem ho nespustil).
1) odinstaloval jsem ho přes synaptic se vším všady...
2) nainstaloval  podle návodu
https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads
3) vytvořil virtuální stroj
4) první chyba byla nedoinstalované dkms pro kernel to jsem vyřešil
5) další chyba 1908 doinstaloval linux-headers-2.6.32-5-amd64

a tak nějak jsem se prokousával těma chybama až k téhle přes kterou se nemůžu dostat..


věděl by někdo co s tím... zkoušel jsem i odinstalovat vše co je s virtualboxem společně a znovu nainstalovat i odmazat všechny soubory co našel příkaz
find -name *virtualb*

bez úspěchu. :-(

Kvůli nedůvěryhodnému certifikátu na serveru, na němž se obrázek nacházel, avšak nezobrazoval, byl onen obrázek pověšen na Imageshack
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

Nemáš takhle náhodou 64-bitový jádro a 32-bitovej VirtualBox, jako je tomu i v tomhle případě?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Franci

přidal jsem to do repozitaře podle toho navodu jak jsem psal...
a potom nainstaloval pomocí synaptic

zkusil jsem stahnout verzi amd64
dpkg -i baliček_amd64.deb

končí chybou baliček se neshoduje s verzí "i386"

takže verzi programu mam předpokládám správnou
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

Počkej, mám v tom nějakej guláš- co Ti vyleze z terminálu po spuštění příkazu uname -rm? Protože to vypadá, že jedeš na 32-bitu a snažíš se do něj vepcat 64-bitovej balíček.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Franci

2.6.32-5-amd64 x86_64

abych to trošku rozuzlil ten virtualbox instaluji pomocí synaptics

po tom co jsi napsal že se snažím do toho nacpat nespravnou verzi jsem zkusil z těch stranek stahnout jak verzi i386 tak amd64 a zkusil je nainstalovat pomoci dpkg -i baliček.deb
i386 jde nainstalovat s tím že to háže stejnou chybu jakou jsem uvaděl screenem
amd64 nainstalovat nejde píše to výše zminěnou chybu "baliček se neshoduje s verzí "i386"
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

#5
Možná jsem natvrdlej, ale furt mi nedá spát Tvůj podpis, konkrétně "Debian GNU/Linux 6.0.3 squeeze   2.6.32-5-amd64 arch i386", protože je-li tomu tak, že máš 64-bitový jádro na jinak 32-bitovým systému, za těchhle podmínek to fungovat nebude (viz odpověď Daniela Baumanna).

P. S.: Teď jsem koukal, žes do svýho prvního příspěvku hodil screen hostující na serveru s nedůvěryhodným certifikátem, proto se nezobrazuje. Doufám, že nevadí, že jsem obrázek upnul jinam.
Zkoušels jako root spustit příkaz /etc/init.d/vboxdrv setup, co Ti radí VBox v tom dialogu?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Franci

#6
zmiňovaný příkaz
/etc/init.d/vboxdrv setup jsem už zkoušel bylo to v nějakych návodech při potížích
a vypisuje

Stopping VirtualBox DKMS kernel modules:.
Trying to register the Virtualboxkernel modules using DKMS:.
Start VirtualBox kernel modules:.


a s tim i386 se asi stala krpa... protože když se podívam do Aplikace-> Systemové nástroje -> Sledování systému tak OS vidí 3,9GiB operační paměti což s 32bitovou sběrnicí je toršku nemožný..

sry že to pořád doeditovavam jen to tu nechci spamovat
jen chci doplnit to i386 jsem si nevymyslel jen tak ...
baliček na
http://packages.debian.org/stable/games/airstrike
jsem stahnul jako amd64 i jako i386
dpkg -i airstrike_....._amd64.deb
dpkg: chyba při zpracovani nazev(--install)
architektura baliku (amd64) se neshoduje se systémem (i386)

dpkg -i airstrike_....._i386.deb
se nainstaluje
a nakonci vyhodí při zpracování nastaly chyby... takže je to už někde zahnojeny hluboko v jadru asi udělam reinstal systemu a bude to možná rychlejší než hledat chyby .. :-)
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

32-bit, ač se to zdá bejt nemožný, umí adresovat až 64GiB RAM, a to díky PAE. Většinou jádra s tímhle rozšířením poznáš tak, že mají v názvu pae nebo bigmem ;)
Moje mašina umí 64 bitů, ale zůstal jsem u 32-bitu, protože jsem nenašel žádný výhody, zato většina aplikací žrala téměř dvojnásobek paměti, taky v repu jich nebylo tolik, co 32-bitovejch, navíc měly některý víc chyb. Nevím, jak je to teď, ale na 64-bit nemám nějak chuť ;).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Franci

trošku se odkláníme od tematu ale to je jedno...
nicmeně zkus to vzít trošku logicky jak můžeš adresovat prostor v paměti s 32 bitama?
trošku matematiky 2^32 =4294967296 kombinací což je cca 4GB adres..

hmmm zajimave to co maš v tom odkazu.. a ja si říkal že mi něco uniklo nebo že jsem ve škole nedaval pozor.. :-D

zkusme to uzavřít ... hledat chybu je na dlouho vytahnu install cd a za pulhodiny mam nahozenej novej system (pracovat na siťovém disku se opravdu oplaci :-) data jsou dostupna kdekoli a nehrozí stráta při vytuhnutí systému)

k těm 64 bitovým systémum - podle mě to nemá smysl stejně tu delku instrukce pro takové to domácí žvýkání nevyužiješ, to se začíná oplácet až při renderování složitejch graf obrazců/videí nebo strojovým spracováním dat.. :-)

jen doufám že po reinstalu sem nebudu znovu postovat. :-D
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petr Krčmář

Citace od: Franci kdy 18. 02. 2012, 15:37:56
trošku matematiky 2^32 =4294967296 kombinací což je cca 4GB adres..

To je sice pravda, ale Roman má také pravdu. PAE totiž rozšiřuje adresaci na 36 bitů, což už nám dává 64 GB. Navíc Debian už teď automaticky u 686 jader PAE zapíná, takže je k dispozici celá paměť. Já mám 32bitový Debian a vidím kompletní 4 GB paměti.

Roman Horník

#11
Petr má pravdu, že mám pravdu.
Teď je to s 32-bitovým jádrem tak, že pokud máš RAM 1-4GiB, běžíš v režimu HIGHMEM4G, ale to není PAE. Máš li nad 4GiB, jádro jede v režimu HIGHMEM64G, to už PAE je. Ještě tam je jeden režim, ten je určen pro RAM menší jak 1GiB, ten si říká NOHIGHMEM, ale nevím, jestli do něj dá dostat automaticky.
Suma sumárum, do 4GiB (2^32B) RAM PAE nepotřebuješ.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Franci

těžko říct chyba je pořád stejná...  ???
nějaký odkaz na 32bitovou verzi debianu squeeze ke stažení ?
systém je 64 bitový a stejně tahá balíčky ze 32 bitových repozitařů ja to nechápu.. :-D
ještě jako další možnost virtualizace mě napadl vmware.. na takové to domácí žvýkání...  :-X
ℲF
Debian GNU/Linux 7.0 3.2.0-3-686-pae i686 prostředí gnome 3 laptop asus M50VC-AS001C
Prosím jednoduše a výstižně s linuxem začínám

Roman Horník

#13
Tady, přirozeně, ale když klikneš na tenhle link, můžeš rovnou stahovat obraz businesscardu. (ale pro příště UTFG ;))
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Erich Stark

Citace od: Petr Krčmář kdy 19. 02. 2012, 21:26:03
Citace od: Franci kdy 18. 02. 2012, 15:37:56
trošku matematiky 2^32 =4294967296 kombinací což je cca 4GB adres..

To je sice pravda, ale Roman má také pravdu. PAE totiž rozšiřuje adresaci na 36 bitů, což už nám dává 64 GB. Navíc Debian už teď automaticky u 686 jader PAE zapíná, takže je k dispozici celá paměť. Já mám 32bitový Debian a vidím kompletní 4 GB paměti.

Práve som si čítal tu novinku a nemyslím si že by som mal až tak starý cpu, ale vždy sa mi namiesto 686 instaluje 486, jak to je mozne?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."