Ako na debian

Založil johnoo, 09. 01. 2012, 10:44:54

Předchozí téma - Další téma

johnoo

Zdravim dufam ze som temu zaradil dobre.
Chcel by som sa opytat ohladne debianu: Som user windows 7 a uz dlho sa snazim prejst na linux najprv na ubuntu ale ubuntu mi casto padne alebo sa nejakym zazrakom pokazi ... tak som uvazoval o stabilnejsej platforme (podla mna) debian, ale ked som si stiahol taku mensiu verziu s xfce a lxde (lebo o lxde som cital a paci sa mi) a nainstaloval ju tak to bola pohroma lebo som zistil ze v tom lxde to nieje ako v gnome pri ubu cize napr ani na domacu wifinu som sa nepripojil ... Preto hladam nejaku bud knihu alebo nejaky manual v cestine alebo slovencine lebo anglicky viem ale nie az tak dobre ... nasiel som LDP 4 a Instalace a konfigurace Debian Linuxu od Tomáš Davídek ale ta instalace je z 2007 a ldp 4 z 2008 to mi pride trocha stare  neviete poradit nieco novsie kde by sa pisalo napr o lxde alebo skuste ma nasmerovat to nemusi byt kniha staci aj nejaky webovy navod (ubuntu ma podla mna dobre spravenu wiki na ubuntu.cz tak nieco take)alebo mi len potvrdte ze tie dve knihy budu dobry zaciatok ... Dakujem Johnoo

mosqa

ako zaciatocnikovi by som ti skor odporucal gnome, v lxde je tych konfiguracnych utilit pomenej takze tam bude tych veci viac co budes musiet nastavovat rucnou upravou textakov..alebo potom hladaj rovno linux, resp. debian obecne ako si nastavit tieto veci v konfigurakoch bez klikatok..

petrbian

Také bych doporučil Gnome, a co se týče wifi, doporučuji nainstalovat wicd.

johnoo

Ďakujem Vám za všetky odpovede.
Skoda ze som necital viac kim som napisal tuto temu lebo na root.cz pisu ze hlavne zacat instalacnou priruckou (ja som si myslel ze je tam napisane len o instalacii) az teraz som zistil ze je tam omnoho viac ale rozhodne zacnem tym gnome  uvidime co to da :) dakujem